İ5-3230M 1.7 GHz Hız Sorunu

Berkay Utku

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Benim işlemcinin normal hızı 2.6 GHz ama güç ayarlarından yüksek performansta falan 3.2 falan duruyor. Bazen bir bakıyorum PC'de yavaşlama oluyor, işlemci hızına baktığımda 1.7 GHz oluyor ve bunu tekrardan düzeltmek için PC'mi kapatıp açmam gerekiyor. İşlemcinin hızı fotoğraflarda gözüküyor fakat orada şey diyebilirsiniz; oyuna girince düzelir, falan, filan. Düzelmiyor, böyle sabit kalıyor. Sürekli olan bir şey değil ama arada sırada oluyor. Sıklığı fazla olmasa da bu sorun beni endişelendiriyor. Acaba işlemcimde bir sorun mu var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Adsız.png
Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki arkadaşın dediği gibi işlemci ihtiyaç duymadığı gücü enerjiden tasarruf etmek için kullanmıyor fakat oyun gibi büyük uygulamalara girince sıkıntı yaşadığım oluyordu (Benim işlemci seninkinden daha eski quad core Q9400 model işlemci var, belki i5'de iyileştirmişlerdir bu teknolojiyi) bende biostan kapattım bu ayarları sorunum çözüldü.

Kapattığım ayarlar;

Bios'tan, İntel SpeedSteps Teknolojisi (EIST) ve CPU Function ayarlarıdır.

şimdi hiç işlemci gücü azalıp yükselmeden rahat rahat oyun oynayabiliyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı