i5 3250 sanallaştırma nasıl açılır?

Suatonuk bende Virtualbox çalışmadı hata verdi. Acer Aspire 5736Z Boot nasıl etkin hale getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@enginbey8108 tam olarak yapmak istediğiniz nedir? Dediklerimizi denediniz mi?

Sanallaştırmayı BIOS üzerinden Intel Virtualization kısmını bulup "Enable" yaparsanız açılır. (Hyper-V kapalı olmak şartıyla)
Hyper-V kapatmak için önce BIOS'a göz gezdirin orada Hyper-V ile ilgili bir menü veya seçenek varsa "Disable" yapın.
Eğer BIOS üzerinde Hyper-V ile ilgili bir bölüm bulamazsanız şu sitedeki windows üzerinden gerçekleştirilen tüm adımları sırayla yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Hala kapanmadıysa sitede en sonda belirtilen REG dosyasını indirip çalıştırın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Sitenin Bluestack'e ait olması sizi yanıltmasın bize oradaki Hyper-V kapatmak için gereken bilgi lazım.
İşlemlerden sonra durumu bildirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Bulamadım ben Virtualbox'u çalıştırmak istiyorum, hep hata verdi bende.
Reg dosyası var mı?

-Öncelikle BIOS'unu son sürüme güncelle. Acer'ın sitesinden kontrol edebilirsin.
-Sonra BIOS'da "Virtualization" sözcüğünü içeren seçeneği bulun. "Enabled" yapın. Her menüyü gezmeniz lazım zaten laptoplarda çok menü olmaz.
-Eğer böyle bir seçenek yoksa varsayılan olarak ya açıktır ya da kapalı.
-Sonra bir format atın, sanallaştırmayı kontrol edin, ardından sanallaştırma ile ilgili başka bir işlem yapmadan VirtualBox'ı kurun.
-BIOS'un da "Virtualization" ile ilgili bir menü yoksa açmanın tek yolu modlu BIOS yüklemektir. Ama bu risklidir yanlış bir işlem yaparsan bilgisayarın çalışmaz hale gelir.

Bulamadım Cyber bey en son BIOS surumu Virtualbox'u etkinleştirmek icin.
Arkadaşlar Windows 10 Professional X32 Bit Key var mı? Bilgisayarıma format atiyorum da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı