Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 2x4 GB DDR3 1333 MHz CL9 RAM
Anakart
Gigabyte H61M-DS2 Rev 4.0
Merhaba, Intel Core i5-3330 işlemciye sahibim. Bilgisayarımı açtığım zaman BIOS'a giriyorum ama işlemcimin sıcaklığına baktığım zaman 45 derecelerden 96 dereceye kadar çıkıyor ve 96 derecede sabit kalıyor. Windows açıldığı zaman AIDA64'e giriyorum ve ekteki gibi 105 dereceye kadar çıkıyor. Termal macuna bakıyorum ama kurumamıştı en son 1.5 yıl önce değiştirmiştim. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (52).png
    Ekran Görüntüsü (52).png
    75,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Nasıl olmuşsa işlemcimin fanlarının vidaları yerinden oynamış ve tam oturmamış. Tekrardan fanları taktım ve vidalarını iyice oturttum. Şu an boşta 45-46 derece arasında dolaşıyor. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Delid yaptırın hocam. Muhtemel işlemcinin içindeki macun işlevini yitirdi. i7 4790k işlemcim ufacık bir zorlanmada 100 derece üzerine çıkıyordu. Delid işleminden sonra maximum 60 dereceleri görüyorum..

Asıl önemli olan işlemciniz gerçekten bu sıcaklıklara ulaşıyor mu? Kasanın işlemcşye yakın yerlerinde hiissedebildiğiniz yüksek bir sıcaklık var mı? Bir de termal macunu yenilemeden fanı söküp tekrar takmanız daha kötü yapabilir durumu.

Asıl önemli olan işlemciniz gerçekten bu sıcaklıklara ulaşıyor mu? Kasanın işlemcşye yakın yerlerinde hiissedebildiğiniz yüksek bir sıcaklık var mı? Bir de termal macunu yenilemeden fanı söküp tekrar takmanız daha kötü yapabilir durumu.

Hocam fana elimi koyuyorum ama herhangi yüksek sıcaklık hissetmiyorum.

Fan değil de kasanın sağ taraflarına işlemcinin arkasına bakabilir misiniz?

Dediğinizi yaptım ama hala herhangi bir yüksek sıcaklık hissetmiyorum.

Delid yaptırın hocam. Muhtemel işlemcinin içindeki macun işlevini yitirdi. i7 4790k işlemcim ufacık bir zorlanmada 100 derece üzerine çıkıyordu. Delid işleminden sonra maximum 60 dereceleri görüyorum..
Bilgisayarcıda yaptırsam çok pahalıya patlar mı?

Son düzenleme:
Dediğinizi yaptım ama hala herhangi bir yüksek sıcaklık hissetmiyorum.

Bilgisayarcıda yaptırsam çok pahalıya patlar mı?

Ölçümde bir hata olabilir bence. Gerçekten 100 derecelerin üstüne çıkıyorsa zaten bilgisayar kendini kapatır.

Sorunu çözdüm. Nasıl olmuşsa işlemcimin fanlarının vidaları yerinden oynamış ve tam oturmamış. Tekrardan fanları taktım ve vidalarını iyice oturttum. Şu an boşta 45-46 derece arasında dolaşıyor. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Çözüm
Merhaba, Intel Core i5-3330 işlemciye sahibim. Bilgisayarımı açtığım zaman BIOS'a giriyorum ama işlemcimin sıcaklığına baktığım zaman 45 derecelerden 96 dereceye kadar çıkıyor ve 96 derecede sabit kalıyor. Windows açıldığı zaman AIDA64'e giriyorum ve ekteki gibi 105 dereceye kadar çıkıyor. Termal macuna bakıyorum ama kurumamıştı en son 1.5 yıl önce değiştirmiştim. Yardımcı olur musunuz?

Kanka nasıl halletin şu an aynı görüntüye sahibim baştaki sabit ısıda diğerleri çekirdekler 100'e çıkıyor sıvı soğutma takılı boştayken böyle çıkıyor söktüm tekrar taktım iyice sıkıladım ama böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı