i5-3330 darboğaz yapıyor

Jazir

Hectopat
Öncelikle merhabalar.
Geçen günlerde de konu açmıştım ikinci el bir ekran kartı alacaktım aldımda ekran kartında hiçbir sorun yok gayet güzel çalışıyor, lakin CS:GO'da en yüksek ayarlarda 150 FPS alması gereken sistem en düşükte 110 zar zor veriyor alırken test de ettim arkadaşın bileşenleri ile benimkilerin çoğu aynı sadece RAM'i benden 8 GB fazla. Benim anakartımda ufak bir de sorun var onu da ekleyeyim, ekran kartımın takılı olduğu PCI-e X16 yuvası vardı arıza çıkarmıştı bilgisayarcı o yuvanın pinlerini çıkartmış bende mecburen ekran kartımı diğer slota yani PCI-e X4 yuvasına takıyorum yaşadığım FPS sorunu bundan mı kaynaklı yoksa darboğaz falan mı var? Bu arada Afterburner den baktım csgo oyun esnasında işlemci %60-80 arası ekran kartı %60-80 arası gidip geliyor

i5-3330
ASUS GTX960 4GB
2X 1600MHz 4 GB RAM.
Gigabyte H77-DS3h

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar.
Geçen günlerde de konu açmıştım ikinci el bir ekran kartı alacaktım aldımda ekran kartında hiçbir sorun yok gayet güzel çalışıyor, lakin CS:GO'da en yüksek ayarlarda 150 FPS alması gereken sistem en düşükte 110 zar zor veriyor alırken test de ettim arkadaşın bileşenleri ile benimkilerin çoğu aynı sadece RAM'i benden 8 GB fazla. Benim anakartımda ufak bir de sorun var onu da ekleyeyim, ekran kartımın takılı olduğu PCI-e X16 yuvası vardı arıza çıkarmıştı bilgisayarcı o yuvanın pinlerini çıkartmış bende mecburen ekran kartımı diğer slota yani PCI-e X4 yuvasına takıyorum yaşadığım FPS sorunu bundan mı kaynaklı yoksa darboğaz falan mı var? Bu arada Afterburner'den baktım CS:GO oyun esnasında işlemci %60-80 arası ekran kartı %60-80 arası gidip geliyor.

i5-3330
ASUS GTX960 4 GB.
2X 1600MHz 4 GB RAM.
Gigabyte H77-DS3h

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunun kesinlikle 4X slotundan kaynaklı ekran kartın 1/3 verimde çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı