i5 3330, FX serisinde eşiti nedir?

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Peki bu i5 3330, FX serisinde eşiti nedir? Yoksa bu işlemci i5 en alt düzey işlemcisi olsa da FX serisinden daha mı iyi?

Böyle bir şey imkansız. 20-30 FPS farkı bazen ekran kartı bile veremiyor ki, işlemcinin bu farkı vermesi imkansız. İki işlemcide iyi besler bileşenleri. İşlemcinin gücüne göre oyunda 3-5 FPS fark olabilir. Eğer çok iddia ediyorsa tarihe bir bomba video atsın.

i5 3330'un FX serisinde eşiti FX 6300 olabilir.

Böyle bir şey imkansız. 20-30 FPS farkı bazen ekran kartı bile veremiyor ki, işlemcinin bu farkı vermesi imkansız. İki işlemcide iyi besler bileşenleri. İşlemcinin gücüne göre oyunda 3-5 FPS fark olabilir. Eğer çok iddia ediyorsa tarihe bir bomba video atsın.

i5 3330'un FX serisinde eşiti FX 6300 olabilir.

Peki aradaki 120 TL fark değer mi oyunlar için i5 3330 almaya? İntel çok kaliteli, FX daha çok sınıyor gibi kullanıcı yorumları var. Yada 400 TL i5 3330 vermekten 20 TL daha ucuz olan FX X8 8150 almak daha mı mantıklı oyunlar için?[h=1][/h]

Oyun oynamak için FX6100 alıp kalan paranı ekran kartına yatıracaksın.

Evet gayet mantıklı fakat FX6100 ile ısınma gibi sorunlar yaşayıp ekran kartı iyi olmasına rağmen performansa gölge düşürmesin? Yani destek olacağına köstek olmasın, daha az verim sıkıntısı?

Peki aradaki 120 TL fark değer mi oyunlar için i5 3330 almaya? İntel çok kaliteli, FX daha çok sınıyor gibi kullanıcı yorumları var. Yada 400 TL i5 3330 vermekten 20 TL daha ucuz olan FX X8 8150 almak daha mı mantıklı oyunlar için?
Bu AMD mi INTEL mi olayı tamamen bütçeye bağlı bir olay. Eğer bütçen kısıtlı ise mecbur AMD toplayacaksın. Bütçe yüksek ise INTEL toplarsın. Ha farkı ne olur. Intel sistem daha ileriye dönük ve güçlü olur.

Bu AMD mi INTEL mi olayı tamamen bütçeye bağlı bir olay. Eğer bütçen kısıtlı ise mecbur AMD toplayacaksın. Bütçe yüksek ise INTEL toplarsın. Ha farkı ne olur. Intel sistem daha ileriye dönük ve güçlü olur.

İleride Mac kuracağım, render yapacağım dersen Intel tabiki avantajlı fakat birkaç senede bir değişen LGA soketi sebebiyle gıcık olmuyor değilim... Adamlar 1 sene önce 3770k + 700 TL'lik anakart alıyor hooop anakart soketi değişti. :D

İleride Mac kuracağım, render yapacağım dersen Intel tabiki avantajlı fakat birkaç senede bir değişen LGA soketi sebebiyle gıcık olmuyor değilim... Adamlar 1 sene önce 3770k + 700 TL'lik anakart alıyor hooop anakart soketi değişti. :D
Değişsin ne olacak ? Şuanda bende Sandy Bridge mimarisine sahip i7 2700K var. Ne kötümü bu şimdi ? Render yapılamaz mı ? Yapılır. Intel biraz seri üretim yapıyor. Yeni işlemci çıkarsa bile eskisi 10 sene gider yani :D Miadı kolay kolay bitmiyor. Tamamen Intel'in mimarisiyle alakalı bir olay. Adamlar yapıyor yahu! :D

Değişsin ne olacak ? Şuanda bende Sandy Bridge mimarisine sahip i7 2700K var. Ne kötümü bu şimdi ? Render yapılamaz mı ? Yapılır. Intel biraz seri üretim yapıyor. Yeni işlemci çıkarsa bile eskisi 10 sene gider yani :D Tamamen Intel'in mimarisiyle alakalı bir olay. Adamlar yapıyor yahu! :D

Render amaçlı olarak Intel avantajlı diyorum zaten. Sandy Bridge serisi kötü de demiyorum fakat yeni bir soket tipine geçildiğinde ilerleyen zamanlarda o soket tipine ağırlık veriliyor ve insan ister istemez geçiş yapmak istiyor. Şey gibi düşün S 2 alıyorsun 1-2 sene sonra S 4 çıkıyor ve geçiş yapmak istiyorsun fakat iPhone gibi sadece bir telefon üreten firma olunca uzun süre en üst seviyede kalıyor 2. eli de, aksesuarları da... Ben s III Mini aldım bir ay sonra Galaxy Grand çıktı. 1 ay sonra da s 4 Mini çıkacak mesela. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı