İ5-3330 sistem aniden kapanıyor

Mehmet.kalender

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: P8H61-m lx3 plus r2.0

İşlemci: İ5-3330 CPU 3.00 GHz

Ram: 4 GB 1333 GHz (DDR3)

Ekran Kartı : Geforce GT 420 (2 GB)

500 GB HDD mevcut.

Bilgisayarımı Windows 10'dan Windows 8 .1'e çevirdikten sonra zorlandığı zaman kendini birden kapatıyor. İşlemci ısınmadığı halde oluyor. Tüm parçaları söktüm fanlarla birlikte hepsini temizledim. Değişen bir şey olmadı. Aynı zamanda artık HDD'den bazen bir sürtünme sesi geliyor. Bilgisayar tekrar açıldığında "asus anti-surge was triggered to protect system from unstable power supply" yazısı çıkıyor. BIOS menüde PSU değerleri optimum düzeyde görünüyor (tam emin değilim). Fotoğrafını da bırakıyorum. Çözümü veya sorunun neden kaynaklı olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210424_060344.jpg
    IMG_20210424_060344.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 31
Başka bi yerden emanet psu bulup demeyebilirsin.islemci aşırı ısındığı içinde bilgisayar aniden mavi ekran verip kapanır yada direk kapanır.emin olman lazım işlemcide sorun olmadığına.
İşlemci , ekran kartı ve anakrtın sıcaklığını sürekli takip ediyorum . Ekran kartı ve işlemci maksimum 45 dereceye kadar çıkıyo anakart ise 28-29 derece. Termal macunları da yeni değiştirdim. Dediğiniz gibi emanet PSU alıp deneyeceğim.

İşlemci , ekran kartı ve anakrtın sıcaklığını sürekli takip ediyorum . Ekran kartı ve işlemci maksimum 45 dereceye kadar çıkıyo anakart ise 28-29 derece. Termal macunları da yeni değiştirdim. Dediğiniz gibi emanet PSU alıp deneyeceğim.
Dene bakalım bizide bilgilendir.

Geri
Yukarı