i5 3330 Yüksek sıcaklık

Rheago

Kilopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim aşağıda yer almaktadır.
i5 3330 3.0GHz 4 çekirdek
Kingston HyperX Genesis 1600 MHz 8 GB RAM
ASUS ROG STRIX RX 580 8 GB

Forza Horizon oynarken işlemcimin aşırı ısındığını fark ettim. İşlemci fanı Turbo modda olmasına rağmen 104 C sıcaklığa kadar çıkıyor. Macunu 1.5 ay önce yenilemiştim aynı sorun olduğu için. Ve şimdi tekrar aynı sorun başladı. Fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerim aşağıda yer almaktadır.
i5 3330 3.0GHz 4 çekirdek
Kingston HyperX Genesis 1600 MHz 8 GB RAM
ASUS ROG STRIX RX 580 8 GB

Forza Horizon oynarken işlemcimin aşırı ısındığını fark ettim. İşlemci fanı Turbo modda olmasına rağmen 104 C sıcaklığa kadar çıkıyor. Macunu 1.5 ay önce yenilemiştim aynı sorun olduğu için. Ve şimdi tekrar aynı sorun başladı. Fikri olan var mı?
Kullandığınız macun nedir ? Soğutucuyu tam takdığınıza emin misiniz ? Kasanızda kaç adet fan var ve bulundukları bölgeler nerede ?

Bence öncelikle termal macun değiştirmeli. İntel stock soğutucuları 80 derece civarında tutabilir bu işlemciyi. Tabi düzgün bir termal macun kullanılırsa..
80 dereceler sıkıntılı miktarlar. Termal macun en fazla 4-5 derece oynatır. Stok soğutucu INTEL için yetersiz. Kule tipi soğutucu işini tamamen çözer.

Ben önceki macunu kullanırken işlemcinin etrafına dağıtmadan sürmüştüm. Ortaya az miktarda sürüp direk fanı takmıştım. Şimdi yeni bir macun alıp işlemcinin etrafına yaydım ve öyle fanı kapattım. Boşta 43 C gösteriyor şuan. Oyun açıp öyle deneyeceğim şimdi. Sonucu paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı