i5 3330'a overclock yapılır mı?

Hayır yapamazsınız. O işlemcinin çarpan kilidi kapalı olduğu için OC menüsü olsa bile herhangi bir OC işlemi yapamazsınız.

CPU Host frequency (Ad anakarttan anakarta değişebilir.) arttırılarak OC yapılabilir ama bununla beraber sadece işlemci değil RAM de OC oluyor.
10X200=2000MHz şeklinde işlemci frekansı belirlenir 10 olan çarpan kilididir ve arttırması kolaydır ama tek yol o değil.

Bu arada tabi ki bu şekilde OC yapsın demiyorum. Sadece "OC yapamazsın imkansız" gibi bir olay yok. Tabi anakart OC destekliyse 😀

CPU Host frequency (Ad anakarttan anakarta değişebilir.) arttırılarak OC yapılabilir ama bununla beraber sadece işlemci değil RAM de OC oluyor.
10X200=2000MHz şeklinde işlemci frekansı belirlenir 10 olan çarpan kilididir ve arttırması kolaydır ama tek yol o değil.

Bu arada tabi ki bu şekilde OC yapsın demiyorum. Sadece "OC yapamazsın imkansız" gibi bir olay yok. Tabi anakart OC destekliyse 😀

Kandırıldık mı hocam? :D Bunca yıldır benim bildiğim, tüm teknoloji site ve forumlarında söylenen "K" ibaresi bulunmayan işlemcilere hız aşırtmanın yapılamayacağı yönündeydi.

Hortlattıysam kusura bakmayın. :) Ben bilmeden overclock yapmışım herhalde. Benim işlemcide i5 3330 3.56GHz görüyor şu an stock fanda hatta bilmeden 4 senedir bu şekilde kullanıyordum ama PUBG'de hala 90FPS alsam bile arada takılmalar oluyor. RX580 ekran kartı almıştım onu besleyemiyor galiba ya da sizce Overclok'u kaldırsam rahatlar mı PC 60FPS alsam bile en azından lag Spike'lar olmasa daha rahat ederim diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot (91).png
    Screenshot (91).png
    20,1 KB · Görüntüleme: 153
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı