i5-3337U Turbodan Normale Göre Daha Çabuk Çıkıyor

Sarp Demir

Hectopat
Daha fazla  
i5-3337U'lu bir laptopım var. Battlefield 1 oynarken işlemci turbodan çıkınca oyun oynanmaz hale geliyor. Bilgisayarın altında 4 fanlı soğutucu var. Bir de altına buz koyuyorum, bu sayede buzdan gelen soğuk havayı işlemci ve ekran kartına iletiyor. Neyse, normalde oyunu 2 saat oynasam bile işlemci turbodan çıkmıyordu, sıcaklığı da 81 dereceye falan geliyordu bir süre oynadıktan sonra. Ancak şimdi oyuna girdiğimde direk turbodan çıkıyor. Sıcaklık sadece 72 derece falan olmasına rağmen. Bunun sıcaklıktan başka nedeni de var mı? Ya da bu neye göre belirleniyor? Normalde 83 dereceye çıkıp turbodan çıkmadığı oluyor ama bugün 72 derecede, daha maça girmeden turbo kapanıyor.

Bilgisayarınız ısınıyor. Yok altına buz koymak falan ne? Öncelikle içini açıp temizleyin sonra termal macunu yenileyin. Baktın temizledin macunu da sürdün diyelim düzelmediyse bakır borunun gazı bitmiştir. Eski Casper bilgisayardan yola çıkarak her şeyi denemiştim düzelmemişti bakır boruyu değiştirince 79 dereceyi geçmezdi.

Profilini falan mı değiştirdiniz acaba ısınmaya başlayınca fan açmak yerine frekans kesiyor gibi duruyor. Windows 10 kullanıyorsanız güç seçeneklerınden yüksek performans moduna geçmeyi deneyin.

Bilgisayarınız ısınıyor. Yok altına buz koymak falan ne? Öncelikle içini açıp temizleyin sonra termal macunu yenileyin. Baktın temizledin macunu da sürdün diyelim düzelmediyse bakır borunun gazı bitmiştir. Eski Casper bilgisayardan yola çıkarak her şeyi denemiştim düzelmemişti bakır boruyu değiştirince 79 dereceyi geçmezdi.
Profilini falan mı değiştirdiniz acaba ısınmaya başlayınca fan açmak yerine frekans kesiyor gibi duruyor. Windows 10 kullanıyorsanız güç seçeneklerınden yüksek performans moduna geçmeyi deneyin.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı