i5 3340 sistemde GTX 960 yerine GTX 1050 Ti alınırsa FiveM kasması gider mi?

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Bir sorum olacak. Şu an soracagim soru GTX 1050 Ti 4 GB alacağım da bazi oyunlar için onu soracaktim. Şu an kullandigim sistemim.
Anakart- Gigabyte H61M-S1
Ekran kartı - GTX 960 2 GB.
İşlemci - i5 3340.
RAM - 8 GB 1333MHz.
Evet şimdi benim GTX 1050 Ti 4 GB almak istememin sebebi şu; GTA 5 FiveM ve Squad oyunu var ya FPS oyunu Online onu rahat oynamaktır. Acaba alsam rahat oynar mıyım? GTX 960 2 GB'da FiveM kasıyor en düşük ayarlarda. Aynı şekilde GTX 960 2 GB'da Squad oyununda en dusuk ayarlarda normal oynayabiliyorum ama takılıyor. Acaba GTX 1050 Ti 4 GB alsam (çok da iyi bir performans demiyorum) normal oyun oynama zevki verebilir mi?

Ekran kartı kullanımı olması gerektiğinden çok düşük. Darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Ama işlemci kullanımını açmamışsınız. Belleklerin yetersizliğinden kaynaklanan bir sorun olma ihtimali de bir hayli yüksek. 2 adet 8 GB RAM alıp, 16 GB çift kanal olarak kullanırsanız ve daha iyi bir işlemci alırsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.
Ekran kartı kullanımı olması gerektiğinden çok düşük. Darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Ama işlemci kullanımını açmamışsınız. Belleklerin yetersizliğinden kaynaklanan bir sorun olma ihtimali de bir hayli yüksek. 2 adet 8 GB RAM alıp, 16 GB çift kanal olarak kullanırsanız ve daha iyi bir işlemci alırsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.
Hocam simdi ben 1050 ti alacagma . bir guzel anakart + i3 10 nesil islemci + 8x8 ram alsam guzel mhza 2 gbda kendimdeki gtx 960 olan ekran karti taksam online oyunlarda yasadiqim sorunlar kalkacakmi? yani gta 5 roleplayda ve ya su battlefield 5 rahat oynarmiyim + olarakda ileride 1050 ti alirim bence sizin dediyiniz daha mantikli once anakart ve islemci + ram parcalarini yukseltiym sora ilerde alirim 1050

Hocam simdi ben 1050 Ti alacagma. Bir guzel anakart + i3 10 nesil işlemci + 8x8 RAM alsam guzel mhza 2 GB'da kendimdeki GTX 960 olan ekran karti taksam Online oyunlarda yasadiqim sorunlar kalkacak mı? Yani GTA 5 roleplayda veya su Battlefield 5 rahat oynar miyim + olarak da ileride 1050 Ti alirim bence sizin dedeyiniz daha mantikli once anakart ve işlemci + RAM parcalarini yukseltiym sora ileride alirim 1050

Aynen hocam öylesi daha mantıklı. Oyunun kasmasının sebebi ekran kartınız değil. GTX 960 gayet yeterli. İşlemci ve bellek sorun çıkarıyor.

Hocam GTX 960 o oyun içi hayli hayli yeterli, ayrıca 960 ile 1050 Ti arasında öyle dağlar kadar fark yok. Muhtemelen işlemci kaynaklı.
Hocam islemcim i5 3340 . ram ise ddr3 8 gb 1333mhz . bana islemci ve anakartni degistir dediler degistirmem lazmmi sence i3 10 nesil + ramda ddr4 iki tane 8 gb alsam 2000+ mhz calsan uygun olurmu sence rahat oyun oynarmiyim gtx 960 ile?. zaten su an ki siddemimde gta 5 hikaye modu ve csgo dahil olmak uzere bazi oyunlari rahat oynuyorum ama online fps oyunlarinda hell let lose - squad gibi ve ya gta 5 roleplay gibi oyunlarda kasmalar oluyor

Hocam islemcim i5 3340 . ram ise ddr3 8 gb 1333mhz . bana islemci ve anakartni degistir dediler degistirmem lazmmi sence i3 10 nesil + ramda ddr4 iki tane 8 gb alsam 2000+ mhz calsan uygun olurmu sence rahat oyun oynarmiyim gtx 960 ile?. zaten su an ki siddemimde gta 5 hikaye modu ve csgo dahil olmak uzere bazi oyunlari rahat oynuyorum ama online fps oyunlarinda hell let lose - squad gibi ve ya gta 5 roleplay gibi oyunlarda kasmalar oluyor

Hocam işlemci bir tık yetersiz kalıyor, ram ise GB olarak yeterli olabilir ama Online oynuyor iseniz normale göre daha detaylı ve büyük bir map olacağı için MHZ'de yetersiz kalıyor olabilir, i3 10. nesil ve diğer belirttiğiniz şeyleri alırsanız istekleriniz hayli hayli yerine gelir.

Hocam işlemci bir tık yetersiz kalıyor, ram ise GB olarak yeterli olabilir ama Online oynuyor iseniz normale göre daha detaylı ve büyük bir map olacağı için MHZ'de yetersiz kalıyor olabilir, i3 10. nesil ve diğer belirttiğiniz şeyleri alırsanız istekleriniz hayli hayli yerine gelir.
Hocam kararsiz kaldm sahiden. ekran kartimi alsam yoksa ekran karti alacagma ram + islemcimi alsam

Hocam kararsiz kaldm sahiden. Ekran kartimi alsam yoksa ekran karti alacagma RAM + işlemcimi alsam

Hocam hepimiz aynı şeyi söylüyoruz zaten. Ekran kartınız ile alakalı bir sorun yok. Size yeni RAM, iyi bir işlemci, ve işlemciye uygun bir anakart gerekiyor :)

Geri
Yukarı