i5 3470 750 Ti sistem oyun oynarken birden dondu

Phatix

Kilopat
Makaleler
1
RAM
8x2 1600 MHz DDR3
Ekran kartı
GTX 750 Ti 2 GB
İşlemci
i5-3470
Merhaba. Red Dead Redemption 2 oynarken aniden ekran aşağıdaki gibi oldu. Ses dondu aynı şeyi çıkartmaya başladı. Bilgisayar da dondu. Ben de düğmesinden kapattım. Önemsenecek bir şey olmuş mudur?

IMG_20230201_223714.jpg

Merhaba. Red Dead Redemption 2 oynarken aniden ekran aşağıdaki gibi oldu. Ses dondu aynı şeyi çıkartmaya başladı. Bilgisayar da dondu. Ben de düğmesinden kapattım. Önemsenecek bir şey olmuş mudur?

Eki Görüntüle 1653657
Sistem gereksinimlerini karşılayamıyorsanız zorlamamanızı tavsiye ederim ekran kartından kaynaklı olur bu durumlar genelde.

Her şeyi minimuma alıp 40 FPS'de oynuyordum 720P'de.
Gt 730 var sadece flim felan izliyorum pek kullanmıyorum bu aralar o sistemi ama daha önce başıma geldi tek çekirdekli oyun harici biraz graphic agırlıklı oyunlara geçtigimde bende yaşadım bu tarz sorun bu mozikleşme ya ramden ya ekran kartından yapıyor genel olarak

Isılarınızı kontrol edin kullanıyorken ekran kartınız yük altında kaç mhz degerlerde çalışıyor zaten size ipucu verecektir.

Gt 730 var sadece flim felan izliyorum pek kullanmıyorum bu aralar o sistemi ama daha önce başıma geldi tek çekirdekli oyun harici biraz graphic agırlıklı oyunlara geçtigimde bende yaşadım bu tarz sorun bu mozikleşme ya ramden ya ekran kartından yapıyor genel olarak

Isılarınızı kontrol edin kullanıyorken ekran kartınız yük altında kaç mhz degerlerde çalışıyor zaten size ipucu verecektir.
Peki sisteme bir zarar vermiş midir? Detaylı olarak bakma yöntemi var mı?

Peki sisteme bir zarar vermiş midir? Detaylı olarak bakma yöntemi var mı?
Cpu-z işlemci ve ram mhz degerlerinize bakın yeterli geniş kapsamlı test etmek istiyorum diyor iseniz furmark indirip.
1- GPU işkence testi
2- CPU işkence testi yapabilirsiniz
Ortalama 5-15 dk yeterlidir pc kendini kapatmazsa devam edin kapatıyorsa inceleme yapabilirsiniz.

NOT: Hava Akışı yeterli değil ise kasanızda %85 ısıları geçtigi anda testi durdurunuz.

Küçük bir ihtimal ama kasada hdd takılı sanırsam sarsıntı anındada hdd okuyamazsa bilgisayar olabilir bu tarz bir durum belki kasayı yerinden oynatmış olabilirsiniz o esnadan önce dedigim gibi cpu-z den degerlerinize bakın tekrar sorun yaşatır donanımsal veya yazılımsal bir sorun varsa ona göre yazarsınız nelerin yapabilecegi hakkında konuşuruz.

Son düzenleme:
Cpu-z işlemci ve ram mhz degerlerinize bakın yeterli geniş kapsamlı test etmek istiyorum diyor iseniz furmark indirip.
1- GPU işkence testi
2- CPU işkence testi yapabilirsiniz
Ortalama 5-15 dk yeterlidir pc kendini kapatmazsa devam edin kapatıyorsa inceleme yapabilirsiniz.

NOT: Hava Akışı yeterli değil ise kasanızda %85 ısıları geçtigi anda testi durdurunuz.

Küçük bir ihtimal ama kasada hdd takılı sanırsam sarsıntı anındada hdd okuyamazsa bilgisayar olabilir bu tarz bir durum belki kasayı yerinden oynatmış olabilirsiniz o esnadan önce dedigim gibi cpu-z den degerlerinize bakın tekrar sorun yaşatır donanımsal veya yazılımsal bir sorun varsa ona göre yazarsınız nelerin yapabilecegi hakkında konuşuruz.
Doğru testi mi yaptım bilmiyorum ama sonuç böyle:
1675353095415.png

Doğru testi mi yaptım bilmiyorum ama sonuç böyle:
Eki Görüntüle 1654598
Dogruluk yok bunda hocam 5-15 dakika çalışıp pcyi kapatmadıysa stabil çalışıyor sisteminiz anlamına geliyor 1 nevi test bu sorun varsa GPU veya PSU 'da pc kapanıyor zaten.

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 - April 2018 Update (v1803)
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Direct X Compatible
  • Bu arada minimum 4 gb ekran kartı istiyor sizin 2 gb ram mhzlerinizde 1600 bundan kaynaklıda olabilir tekrar rdr 2 oyununda bu şekil olursa zorlamayın bence.

Son düzenleme:
Bu videodaki gibi oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hatırladıgım kadarı ile o kartın hem 2 gb hem 4 gb versiyonu mevcut uzun süre oynamada kart yükü kaldıramayıp bu şekil birşey yapmış olabilir bu sorunu. ben bilgilendirmek için baktım zaten tekrar olursa en azından bi şüpheliniz var artık :D

Yeni konular

Geri
Yukarı