i5 3470 GTX 650 Ti sistem FiveM'de FPS düşmesi

Arkadaşlar sistemim şu şekilde.
i5 3470 işlemci.
12 GB RAM.
GTX 650 Ti Boost 2 GB ekran karttı.
1 TB HDD.

Öncelikle arkadaşlar oyunda cok FPS düşmesi yiyorum 50 60 FPS alırken birden 1 FPS oluyor. Mesela bir sunucu var orada bu sorunla karşılaşmazken herhangi başka bir sunucuya girdigimde bu sorunla karşılaşıyorum. Cok sunucu gezdim ama maalesef düzelmedi sistemim yeterli diye tahmin ediyorum. Grafik paketleri kurdum resmen GTA san andres oldu oyun yine aynı sorunlar devam etti bir çözümü var mı? Acaba HDD'den kaynaklı bir sorun olabilir mi veya herhangi başka bir birleşenden? Yardımlarınızı bekliyorum.

Server Xeon işlemci ile kurulu ise normal sunucudan sunucuya değişir. Serverların iyi çalışması için iyi işlemcilere ihtiyaçları vardır Xeon işlemcinin en çok kullanıldığı alan Discord bot hosting gibi hafif projeler için oyun için yeterli olabiliyor ama her oyun için değil.

Aniden düşüyor ise sisteminizde anlık bir sorun yaşanmış olabilir veya server da.

Server Xeon işlemci ile kurulu ise normal sunucudan sunucuya değişir. Serverların iyi çalışması için iyi işlemcilere ihtiyaçları vardır Xeon işlemcinin en çok kullanıldığı alan Discord bot hosting gibi hafif projeler için oyun için yeterli olabiliyor ama her oyun için değil.

Aniden düşüyor ise sisteminizde anlık bir sorun yaşanmış olabilir veya server da.
Teşekkür ederim devamlı öyle yaa oyundan kaynaklı degil bence bilgisayarda hafif kasmalar yapıyor hdd sıkıntısı olabilirmi

Teşekkür ederim devamlı öyle yahu oyundan kaynaklı degil bence bilgisayarda hafif kasmalar yapıyor HDD sıkıntısı olabilir mi?

Windows HDD'ye kurulu ise ve HDD niz performansı düşük ise evet hocam ondan kaynaklı olabilir (özellikle araç sürerken fark edersiniz etrafı yüklerken gecikebiliyor içi boş bir duvar görebilirsiniz.)

Geri
Yukarı