i5 3470 ile ASUS STRIX R7 370 sisteme CM RS-390-PMSP-A3) PSU yeterli mi?

• Konuyu başlatan Tllo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

Tllo

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. i5 3470 ile ASUS STRIX R7 370 için bu PSU'yu kullanmayı düşünüyorum. Yeterli midir?

Hocam, eski seri bir Cooler Master. 12V için tek kanaldan güç veremiyor. Bence kullanmayın. Kaliteli bir 450W alın.

Hocam, 12V kanalından ayrı olarak 18 ve 16A verebiliyor. Tek olarak veremiyor. Beni endişelendiren konu burası. Bir ihtimalle yükte kapanabilir.
@BerkayZ87, @RPM hocalarım.

Son düzenleme:
Hocam, 12v kanalından ayrı olarak 18 ve 16a verebiliyor. Tek olarak veremiyor. Beni endişelendiren konu burası. Bir ihtimalle yükte kapanabilir.
@BerkayZ87, @RPM hocalarım.

Yener hocam bunun yerine takabileceğim PSU yine Cooler Master 460 Watt bir PSU, aralarında yine büyük bir fark olacak mıdır? Bide genelde iki kanaldan güç veren psular iyi derlerdi. Baya önce bu yazıda okumuştum. Tek rail mi, çoklu rail mi tartışmasına son(çeviriler eklenecek)

Hocam, olur elbette. Yeni tip PSU'lar dikkat ederseniz tek kanal ile güç veriyor. İki kanal kullanlarda, diyelim ki 18A kanalına fazla güç geldi. Kendini korumaya alır. Bu ekran kartını besleyen kanalsa ekran kartını kapatır. Tek kanal avantajı burada ortaya çıkar. Bazen güçlü bir PSU'nun yetmeme sebebi budur. 460W çift kanal olsa bile daha fazla akım verir.
Hocam, aslında bu kartın gücü 110W. Yükte 200W bile çekse kurtarabiliyor. 460W ile sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Hocam, olur elbette. Yeni tip PSU'lar dikkat ederseniz tek kanal ile güç veriyor. İki kanal kullanlarda, diyelim ki 18a kanalına fazla güç geldi. Kendini korumaya alır. Bu ekran kartını besleyen kanalsa ekran kartını kapatır. Tek kanal avantajı burada ortaya çıkar. Bazen güçlü bir PSU'nun yetmeme sebebi budur. 460W çift kanal olsa bile daha fazla akım verir.
Hocam, aslında bu kartın gücü 110W. Yükte 200W bile çekse kurtarabiliyor. 460W ile sıkıntı olmaz.

Hocam Max TDP 110 Watt yazıyor aslında bu en fazla çekeceği güç anlamında değil mi?

Hocam, daha fazla çekebiliyorlar. Mesela, RX 570 için 125W diyelim. 500W tavsiye ediliyor.

Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı