i5 3470 ve GTX 1050 sistem oyunlarda kasıyor

Emir Selvi

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarciyim teknik servisinde bilgim var ona göre devam edelim. Kendi bilgisayarimda i5 3470 var oyunlarda drop yiyorum Valorant gibi oyunlarda işlemci %100 kullanıyor kardeşimin bilgisayarında i5 2400 var onda hiçbir şey yok. Sistemim i5 3470, GTX 1050 10GB, RAM SSD 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşinin 2400'lü bilgisayarında ekran kartı ne var? 3470 gibi eski nesil bir i5 Valorant gibi işlemciye yüklenen bir oyunda GTX 1050 gibi bir ekran kartıyla darboğaz yapabilir. Grafik ayarları düşükte ise yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak 10GB RAM kombinasyonu çok sağlıklı bir sonuç vermez.

Kardeşinin 2400'lü bilgisayarında ekran kartı ne var? 3470 gibi eski nesil bir i5 Valorant gibi işlemciye yüklenen bir oyunda GTX 1050 gibi bir ekran kartıyla darboğaz yapabilir. Grafik ayarları düşükte ise yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak 10GB RAM kombinasyonu çok sağlıklı bir sonuç vermez.

Ekran kartı ne var hatırlamıyorum da eski bir şey.
Kanka.

10 GB RAM'den dolayı drop yiyor olabilirsiniz.

Kanka ama 4 GM RAM yeterli diyor sistem gereksinimlerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 tane slot var biri 8gb biri 2gb ram takılı ne demek istediğnii tam anlamadım
Hocam nasıl teknik servissiniz anlamadım, çift kanal 2 tane aynı RAM'den taktığınızda olur ve performansı yukarı çeker. İki tane birbirinden farklı RAM takarsanız kafalarına göre çalışır demek oluyor. Bir de işlemciniz bu tarz oyunlar için zayıf.

Hocam nasıl teknik servissiniz anlamadım, çift kanal 2 tane aynı RAM'den taktığınızda olur ve performansı yukarı çeker. İki tane birbirinden farklı RAM takarsanız kafalarına göre çalışır demek oluyor. Bir de işlemciniz bu tarz oyunlar için zayıf.
15 yaşındayım baba mesleği olrak düşünün teknik serviste şuan çalışıyorum. ayrıca ram den olduğunu düşünmesemde denerim işlemci normal i3 makinelerde çalışıyor bu oyun tabi diğer oyunarla göre zayı kalıyor

Geri
Yukarı