i5 3470 ve GTX 750 Ti Bannerlord kaldırır mı?

Cevat Özkan

Centipat
Daha fazla  
Intel i5 3470 3. gen 16 GB RAM SSD 240 GB GTX 750 Ti Bannerlord kaldırır mı kaldırırsa kaç FPS alır ve hangi modda? Teşekkürler.

Şuan ben GTX 1050ti ile high-very high arasında sabit 60 FPS oynuyorum. İlk çıktığında optimizasyon çok kötüydü ancak her gün patch geliyor ve şuan gayet iyi. Ara ara düşüşler yaşansa da ben pek bir sorun görmedim. Siz low-medium ayarlarda sabit 60 FPS oynayabilirsiniz.

Şuan ben GTX 1050ti ile high-very high arasında sabit 60 FPS oynuyorum. İlk çıktığında optimizasyon çok kötüydü ancak her gün patch geliyor ve şuan gayet iyi. Ara ara düşüşler yaşansa da ben pek bir sorun görmedim. Siz low-medium ayarlarda sabit 60 FPS oynayabilirsiniz.
Peki ekran kartını rx580 ile değiştirirsem neler olabilir ?

RX 580 ile en yüksek ayarlarda 1080p 60 FPS oynayabilirsiniz. Ama sırf bu oyun için alacaksanız önermem. Çünkü oyun yeni çıktı, sonraki zamanlarda optimizasyon yapıldığı zaman GTX 750ti'nin performansından memnun kalabilirsiniz. Ama imkan varsa tabii ki RX 580 alınmalı.

Peki İşlemciyi değiştirirsem FPS artışı olur mu? Fazla soru sordum kusuruma bakma.
RX 580 ile en yüksek ayarlarda 1080P 60 FPS oynayabilirsiniz. Ama sırf bu oyun için alacaksanız önermem. Çünkü oyun yeni çıktı, sonraki zamanlarda optimizasyon yapıldığı zaman GTX 750 Ti'nin performansından memnun kalabilirsiniz. Ama imkan varsa tabii ki RX 580 alınmalı.

Peki İşlemciyi değiştirirsem FPS artışı olur mu? Fazla soru sordum kusura bakma.

Peki İşlemciyi değiştirirsem FPS artışı olur mu? Fazla soru sordum kusuruma bakma.

Peki İşlemciyi değiştirirsem FPS artışı olur mu? Fazla soru sordum kusura bakma.
Estağfurullah. İşlemciniz GTX 750ti'yi rahatlıkla besler. Bannerlord sistem gereksinimlerinde çok yüksek bir işlemci modeli tavsiye etmiş. Ancak herkes bunun yanlış olduğunu ve ilerde düzeltileceğini söylüyor. Ben i5 2400 ile bile bir sıkıntı yaşamadım. Kısacası işlemcinizi değiştirmenize gerek yok.

Oyunda memory leak sorunu var. Yani oyun ilk açıldığında sıkıntı yok ancak bir süre sonra çok fazla RAM tüketiyor ve droplara sebep oluyor. Bu sorun yeni gelen bir patch ile büyük oranda düzeltildi. Ben 8 GB RAM ile çok nadiren drop yaşıyorum ve ileride düzeleceğine inanıyorum.

Kısacası şuanki sisteminiz Bannerlord için yeterli. Orta ayarlarda sıkıntı olmadan 60 FPS oynarsınız. Oyun early accessde olduğu için ilerki zamanlarda performansınız yeni gelen patchlerle birlikte daha iyi olacaktır.

Estağfurullah. İşlemciniz GTX 750 Ti'yi rahatlıkla besler. Bannerlord sistem gereksinimlerinde çok yüksek bir işlemci modeli tavsiye etmiş. Ancak herkes bunun yanlış olduğunu ve ilerde düzeltileceğini söylüyor. Ben i5 2400 ile bile bir sıkıntı yaşamadım. Kısacası işlemcinizi değiştirmenize gerek yok.

Oyunda Memory leak sorunu var. Yani oyun ilk açıldığında sıkıntı yok ancak bir süre sonra çok fazla RAM tüketiyor ve droplara sebep oluyor. Bu sorun yeni gelen bir patch ile büyük oranda düzeltildi. Ben 8 GB RAM ile çok nadiren drop yaşıyorum ve ileride düzeleceğine inanıyorum.

Kısacası şu anki sisteminiz Bannerlord için yeterli. Orta ayarlarda sıkıntı olmadan 60 FPS oynarsınız. Oyun early accessde olduğu için ilerki zamanlarda performansınız yeni gelen patchlerle birlikte daha iyi olacaktır.

Ekran kartını 1050 Ti olarak değiştirirsem grafiklerde ve FPS'de artış veya farklılık gösterir mi?

Estağfurullah. İşlemciniz GTX 750 Ti'yi rahatlıkla besler. Bannerlord sistem gereksinimlerinde çok yüksek bir işlemci modeli tavsiye etmiş. Ancak herkes bunun yanlış olduğunu ve ilerde düzeltileceğini söylüyor. Ben i5 2400 ile bile bir sıkıntı yaşamadım. Kısacası işlemcinizi değiştirmenize gerek yok.

Oyunda Memory leak sorunu var. Yani oyun ilk açıldığında sıkıntı yok ancak bir süre sonra çok fazla RAM tüketiyor ve droplara sebep oluyor. Bu sorun yeni gelen bir patch ile büyük oranda düzeltildi. Ben 8 GB RAM ile çok nadiren drop yaşıyorum ve ileride düzeleceğine inanıyorum.

Kısacası şu anki sisteminiz Bannerlord için yeterli. Orta ayarlarda sıkıntı olmadan 60 FPS oynarsınız. Oyun early Access'de olduğu için ilerki zamanlarda performansınız yeni gelen patchlerle birlikte daha iyi olacaktır.

Hocam bende bir soru sorayım, bende 1050+i5 4430 var ben ekran kartını mı, anakart ve işlemcimi mi değiştirmeliyim bu oyunu oynamak için?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı