i5 3470 ve R9 270 darboğaz yapıyor

yahyaturan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, i5 3470 işlemcime R9 270 ekran kartı taktım fakat işlemcim Valorant'ta %100'ü gösterirken ekran kartım %27 28'ini kullanıyor ve 100 FPS civarı veriyor. Neden bu darboğaz oluyor? Temizlik yaptım CPU sıcaklık 65 GPU sıcaklık 55 derecelerde. Sorun nerede acaba başka bir sebebi olabilir mi?

Valorant optimizasyonu bozuk şu aralar, başka oyunlarda denersen darboğaz yapmayacaktır muhtemelen.

Cevabınızı yeni gördüm şu an uyuyacağım yarın iş çıkışı dönüp CS:GO testi uygulayacağım buraya cevao bırakırım umarım öyle olur 165Hz monitör yazık olur.

Dostum, şu an işe girmeden CS:GO testi uyguladım, 1024 768 en düşük ayarla işlemciye güç bindirme e rağmen, CPU yüzde 75 GPU yüzde 65 75 arası gidip geldi yer yer 300 FPS alırken ortalama overpass haritasında 155 FPS ile oynuyordum. Bu durumu nasıl değerlendiririz acaba?

Eklemek isterim cpu sıcaklığı 65 dereceleri gördü normal değerler mi acaba
Arkadaşlar yorumlayabilecek kimse var mı acaba?

Son düzenleme:
Dostum, şu an işe girmeden CS:GO testi uyguladım, 1024 768 en düşük ayarla işlemciye güç bindirme e rağmen, CPU yüzde 75 GPU yüzde 65 75 arası gidip geldi yer yer 300 FPS alırken ortalama overpass haritasında 155 FPS ile oynuyordum. Bu durumu nasıl değerlendiririz acaba?

Eklemek isterim CPU sıcaklığı 65 dereceleri gördü normal değerler mi acaba?
Arkadaşlar yorumlayabilecek kimse var mı acaba?

Sıcaklık normal düşük ayarlarda bile eşitliyor yani sen ayarları ortaya veya yükseğe çeksen darboğaz yaşamazsın Valorant gibi olmaz.

Sıcaklık normal düşük ayarlarda bile eşitliyor yani sen ayarları ortaya veya yükseğe çeksen darboğaz yaşamazsın Valorant gibi olmaz.

Formatlı bilgisayar birkaç güç ayarı da yapayım bakalım bir gıdım da olsa darboğazı düşürebilecek miyiz? Bu noktada önerebileceğin bir şeyler var mı acaba dostum ?

Yeni konular

Geri
Yukarı