i5-3570 bilgisayarın bir açılıp bir açılmaması

Haydar Gümüş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kısaca konuya gireyim. Bilgisayarım bir açılıp bir açılmamazlık yapıyor ki son bir haftadır hiçbir şekilde açılmadı. Power tuşuna bastıktan sonra ışık yanmıyor fakat fanların hepsi çalışır durumda. Çalıştığı zaman da cayır cayır çalışıp hiçbir şekilde sıkıntı çıkarmıyor. Sorunu tespit etmek için tüm bilgisayar bileşenlerini test ettim. Ekran kartını çıkartıp taktım, işlemcinin macununu yeniledim, RAM'lerin yerlerini değiştirip silgiyle sildim (ekran kartı için de yaptım.). Power tuşunda sıkıntı olabileceğinden kısa devre yapıp da kontrol ettim. Bilgisayar arada olsa da açıldığı için anakartta bir problem olacağını düşünmüyorum. Farklı bir prizde de denedim fakat istikrarlı bir şekilde hiçbir zaman çalışmadı. Sistem özelliklerim ise şu şekilde:

İşlemci: i5-3570
RAM: 4x2 GB 1600MHz DDR3
Ekran kartı: RX 550
Hard disk: 500GB 7200 RPM
PSU: 300W
İşletim sistemi: Windows 10
Düzenleme olarak onboard ekran kartıyla da denedim, fakat sorun devam etti.

Son düzenleme:
Bu sorun genelde psunun yetersiz gelmesi veya ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklanıyor. Bazen yeterli güç geliyor ekran kartına bilgisayar başlıyor. Banzen de yetersiz diye başlatmıyor sistem.

Bu sorun genelde psunun yetersiz gelmesi veya ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklanıyor. Bazen yeterli güç geliyor ekran kartına bilgisayar başlıyor. Banzen de yetersiz diye başlatmıyor sistem.
Hocam garip olay şu geçen yıl da aynı sorun çıktı, yaz gelince düzeldi. Kış gelince aynı sorun nüksetti. Başka bi psuyla deneyip sorunu tespit edeceğim teşekkürler.

Hocam garip olay şu geçen yıl da aynı sorun çıktı, yaz gelince düzeldi. Kış gelince aynı sorun nüksetti. Başka bi psuyla deneyip sorunu tespit edeceğim teşekkürler.
Soğuktan veya nemden dolayı etkileniyor olabilir eski psu sonuçta. İyi bir marka uygun fiyata bir psu işini görebilir.

Geri
Yukarı