i5-3570 ile sistem toplama

Fallcon

Hectopat
Öncelikle merhaba. Aranıza uzun zamandır katılmayı planlıyordum sonunda oldu. Benim eski bir sistemim var i5-3570 bir işlemcim dışında bir şey yok elimde bende yeni bir anakart ile başlamayı planlıyorum 1155 bacak olduğu için "MSI Z77A-GD65 Gaming" olmasını istiyordum fakat Türkiye'de yok sanırım. İnternetten hep yabancı sitelerden buldum. 2 sorum olacak
1.si Bu işlemci ile ne tür bir sistem toplamalıyım?
2.si ise işlemcime uygun kaliteli anakart tavsiyeleriniz nelerdir ?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Amacınızı oyun oynamak olarak varsayarsak bu işlemcinin yanına bir tane gtx 1060 veya gtx 1050 ti alınabilir.
2. Anakarta çok bütçe ayırmanızı önermem. Kasa boyutunuzu (ATX mi, mATX mi) belirtirseniz belirli bir model söylemek mümkün olabilir ama önerim 300 TL'yi aşmayacak MSI'dan veya Gigabyte'tan bir tane anakart almanız.

1. Amacınızı oyun oynamak olarak varsayarsak bu işlemcinin yanına bir tane gtx 1060 veya gtx 1050 ti alınabilir.
2. Anakarta çok bütçe ayırmanızı önermem. Kasa boyutunuzu (ATX mi, mATX mi) belirtirseniz belirli bir model söylemek mümkün olabilir ama önerim 300 TL'yi aşmayacak MSI'dan veya Gigabyte'tan bir tane anakart almanız.
Atx bir kasam var. Peki anakart tavsiyeniz varmı marka model olarak ?

ATX kasa i5 islemci 16 GB 1600 MHz RAM 500W power ekran ve ekipmanlar var elimde. Anakart ve ekran kartı tavsiyesi istiyorum sizden. Ekran kartı olarak 1050 Ti anakart olarak da MSI Z77A-GD65 yada gaming modelini düşünüyorum. Bunların türevi tavsiyelerinizi ögrenmek istiyorum çünkü bunlar 1200 civarı bir fiyat tutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı