i5 3570 İşlemciye 2000 TL Ekran Kartı Önerisi

Bütçe
1500-2000

Erdem Akar

Attopat
Daha fazla  
Merhaba 165Hz monitörüm var. Ekran kartı alacağım. İşlemcim Intel Core i5-3570 3.40GHz.
RAM: 16 GB. Ne alırsam Valorant gibi FPS oyunlarında 165FPS alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060. (2. el olarak) gerçi çoğu ekran kartı o FPS değerlerini verebilir, çünkü Valorant'ın ekran kartıyla çok bir işi yok. Ben i5 2400 ve GTX 550 Ti ile 120 FPS alıyorsam siz 2000 TL'ye alacağınız ekran kartıyla büyük ihtimalle istediğiniz FPS değerlerini görürsünüz zaten.

i5 3570 Soketli anakartlarda PCI-e 2.0 çalışıyor diye biliyorum. En yüksek GT 1030 alınabilir.

GTX 1060 alsam 165FPS alır mıyım diyosunuz benim aklım ASUS RX570 vardı onu mu alsam uyar mı işlemciye.

GTX 1060 biraz fazla olabilir işlemciye şimdi tekrar düşündüm. RX570 bile fazla olacaktır işlemcinize büyük ihtimalle. İşlemci-ekran kartı uyumu diye bir şey yoktur bu arada, tek sorun işlemcinin ekran kartını besleyip besleyemeyeceğidir. 1050 Ti alabilirsiniz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan testlere bakabilirsiniz.
Ama dediğim gibi valorant tarzı fps oyunları işlemciye bağlıdır yani videodaki ile aynı değerlere sahip olamayabilirsiniz.

GTX 1060 biraz fazla olabilir işlemciye şimdi tekrar düşündüm. RX570 bile fazla olacaktır işlemcinize büyük ihtimalle. İşlemci-ekran kartı uyumu diye bir şey yoktur bu arada, tek sorun işlemcinin ekran kartını besleyip besleyemeyeceğidir. 1050 Ti alabilirsiniz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan testlere bakabilirsiniz.
Ama dediğim gibi valorant tarzı fps oyunları işlemciye bağlıdır yani videodaki ile aynı değerlere sahip olamayabilirsiniz.
discord var mıdır ordan konuşssak olur mu

Geri
Yukarı