i5 3570 RX 570 sistemde oyunlar aniden kapanıyor

Mert Ayvaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, size neredeyse 4 aydır uğraştığım fakat bir türlü halledemediğim konuyu anlatıcağım. İlk öncelikle.
Sistem bilgilerim; i5 3570/ RX 570 ASUS ROG 4GB/DDR3 8+2 1333MHz 10GB RAM/600Watt PSU/120GB SSD/1TB HDD/P8Z77 v-Pro anakart.
Oynadığım oyunlar: Valorant, Roblox, CS:GO.
Şikayetim: Oyun içerisinde performans gayet normal FPS çok iyi fakat oyunlar aniden hatasız kapanıyor ve bu kapanmalar 10dk da bir hatta bazen arka arkaya kapanıyor. Ara sıra ekran masmavi oluyor ekran kartından HDMI kablosunu çıkart tak yapınca düzeliyor.
En son 1 hafta önce format attık fakat hiçbir işe yaramadı.

Bilgisayarım 1-2 ay önce elektrik yemişti bütün parçalarım çalışmıyordu sonra bilgisayarcı hallettiğini söyledi. Ayrıca ekran kartını garantiye verdim hiçbir sorun yok dediler ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tahminimce PSU bozuk fakat yanılıyor da olabilirim. Benim bütün parçaları teker teker stres testine sokmam mı gerekiyor sokmam gerekiyorsa hangi program önerirsiniz? Teknik problemim yoksa da yazılımsal olarak neler yapabilirim? Değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden yardımlarınız için sonsuz teşekkürler...

Tavsiyem en az on dakika boyunca testi kapatma.

Teşekkürler testi yaparken arkada hiçbir şey açık kalmaması gerekiyor değil mi?

Hocam Power kısmına girip 10dakikaya ayarladım 40. saniyede error verdi PC donduktan sonra mavi ekran yedi.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-30_201756.png
    resim_2021-11-30_201756.png
    132,1 KB · Görüntüleme: 19
Çok büyük ihtimalle güç kaynağı arızalanmış. İstersen emin olmak için başka bir güç kaynağı bulup bir de onunla dene.

Tamamdır hocam teşekkür ederim tekrardan ben PSU halledip deneyeceğim sonra dönerim size.

Çok büyük ihtimalle güç kaynağı arızalanmış. İstersen emin olmak için başka bir güç kaynağı bulup bir de onunla dene.

Hocam bir de bazen aniden anakart USB girişleri çalışmıyor ekran masmavi oluyor çeşit çeşit farklı hata kodlu mavi ekran hataları alıyorum bunlarda PSU'dan dır değil mi? PSU'nun bozuk olduğuna emin olmak istiyorumda.

Son düzenleme:
Hocam bir de bazen aniden anakart USB girişleri çalışmıyor ekran masmavi oluyor çeşit çeşit farklı hata kodlu mavi ekran hataları alıyorum bunlar da güç kaynağındandır değil mi? güç kaynağının bozuk olduğuna emin olmak istiyorum da.

Ondan emin değilim, mavi ekran hatasının sebebi farklı da olabilir. Farklı bir konu aç ve Minidump dosyasını paylaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı