i5 3570 sistem açılmıyor

Mehmetemin95

Centipat
Arkadaşlar Çin'den i5 3570 işlemci aldım. Daha önceki islemcim i3 2100'dü ve PC sıkıntısız çalışıyordu. i5 3570'i taktığımda güç tuşuna basınca fanlar 1-2 saniye dönüyor duruyor sonra 5-6 saniye sonra tekrar 1-2 saniye dönüyor bu şekilde açılmıyor PC. Sorun neden olabilir?

Anakar: Pegatron IPXSB H61
PSU: Hadron 500W
Ekran Kartı: GTX 650
RAM: Çift kanal 4+4
Eski İşlemci: i3 2100
Yeni İşlemci: i5 3570

BİOS güncellemesi yaptınız mı ?

Ve ne kadara mal oldu toplam size gümrük vergisi falan ? Ben de almayı düşünüyorum da.

210 tl ye aldım işlemciyi. Artık her ürün için 15.60 tl vergi varmış. Yani toplam 225 liraya geldi. Bu arada bios güncellemesi yapmadım anakartı aldığımda sorun olmadığından ugraşmamıştım. Şuan evde degilim eve gidince bakıcam bios sürümüne ama biostan dolayı böyle birşey olurmu. Çinden aldığım için iade felan biraz sıkıntı arızalı olabilirmi diye düşündüm.
Bios 2010 dan kalmaymış Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi bu siteden bakarak güncelledim işlemciyi taktım sorunsuz çalıştı.

Son düzenleme:
210 tl ye aldım işlemciyi. Artık her ürün için 15.60 tl vergi varmış. Yani toplam 225 liraya geldi. Bu arada bios güncellemesi yapmadım anakartı aldığımda sorun olmadığından ugraşmamıştım. Şuan evde degilim eve gidince bakıcam bios sürümüne ama biostan dolayı böyle birşey olurmu. Çinden aldığım için iade felan biraz sıkıntı arızalı olabilirmi diye düşündüm.
Bios 2010 dan kalmaymış Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi bu siteden bakarak güncelledim işlemciyi taktım sorunsuz çalıştı.
Merhaba aynı işlemci ve aynı anakarta sahibiz seninkiyle aynı soruna sahibim. Biosu nasıl güncelledin açıklayabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı