i5-3570 Sisteme overclock yapılacak olsa parçalardan hangisinin değişmesi gerekir?

kajizoN

Hectopat
Merhaba, GA-H61M-S2-B3 Anakartım bozulduğu için Esonic marka bir anakarta geçmek zorunda kaldım. Bu anakart işlemciyi Turbo hızında çalıştıramıyormuş bu yüzden eskiye kıyasla çok daha az FPS alıyorum.

Aşağıdaki sisteme (Overclock yapılabilen bir anakart aldığımı varsayarsak) i7 3770K takılıp overclock yapılabilir mi? Yapılabilirse overclock için hangi parçalarını değiştirmem gerekir? CS:GO'da faydası olur mu?

• Motherboard: Esonic H61-FHL
• RAM: Kingston 16 GB (8x2) 1600MHz RAM
• Processor: Intel® Core™ i5-3570 3.40 GHz
• Graphics Card: ASUS RX550 AREZ Phoenix 2 GB 128Bit
• SSD: Crucial BX500 240GB
• PSU: Power Boost BST-ATX300R 300W
• Soğutucu: Turbox'un kötü bir soğutucusu tam olarak bilmiyorum daha 1 hafta önce takıldı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, GA-H61M-S2-B3 anakartım bozulduğu için Esonic marka bir anakarta geçmek zorunda kaldım. Bu anakart işlemciyi Turbo hızında çalıştıramıyormuş bu yüzden eskiye kıyasla çok daha az FPS alıyorum.

Aşağıdaki sisteme (overclock yapılabilen bir anakart aldığımı varsayarsak) i7 3770K takılıp overclock yapılabilir mi? Yapılabilirse overclock için hangi parçalarını değiştirmem gerekir? CS:GO'da faydası olur mu?

• motherboard: Esonic H61-FHL
• RAM: Kingston 16 GB (8x2) 1600MHz RAM.
• Processor: Intel® Core™ i5-3570 3.40 GHz.
• Graphics Card: ASUS RX550 AREZ Phoenix 2 GB 128bit.
• SSD: Crucial BX500 240GB.
• PSU: Power Boost BST-ATX300r 300W.
• Soğutucu: Turbox'un kötü bir soğutucusu tam olarak bilmiyorum daha 1 hafta önce takıldı.

O güç kaynağı ile hiçbir şekilde OC işlerine girmeni tavsiye etmem. CS:GO'da performans artışı tabii ki alırsın fakat ekran kartın da çok iyi olmadığından öyle 2'ye falan katlanmaz FPS artışın. Her halükarda kaliteli bir güç kaynağına geçmeni öneririm.

O güç kaynağı ile hiçbir şekilde OC işlerine girmeni tavsiye etmem. CS:GO'da performans artışı tabii ki alırsın fakat ekran kartın da çok iyi olmadığından öyle 2'ye falan katlanmaz FPS artışın. Her halükarda kaliteli bir güç kaynağına geçmeni öneririm.
Anladim peki anakarti ve guc kaynagini degistirmem yetiyor mu? ve sizin onerdiginiz guc kaynagi nedir?

Merhaba, GA-H61M-S2-B3 Anakartım bozulduğu için Esonic marka bir anakarta geçmek zorunda kaldım. Bu anakart işlemciyi Turbo hızında çalıştıramıyormuş bu yüzden eskiye kıyasla çok daha az FPS alıyorum.

Aşağıdaki sisteme (Overclock yapılabilen bir anakart aldığımı varsayarsak) i7 3770K takılıp overclock yapılabilir mi? Yapılabilirse overclock için hangi parçalarını değiştirmem gerekir? CS:GO'da faydası olur mu?

• Motherboard: Esonic H61-FHL
• RAM: Kingston 16 GB (8x2) 1600MHz RAM
• Processor: Intel® Core™ i5-3570 3.40 GHz
• Graphics Card: ASUS RX550 AREZ Phoenix 2 GB 128Bit
• SSD: Crucial BX500 240GB
• PSU: Power Boost BST-ATX300R 300W
• Soğutucu: Turbox'un kötü bir soğutucusu tam olarak bilmiyorum daha 1 hafta önce takıldı
FPS olarak ne kadar düştü hocam? Yani işlemci çok kötü değil ekran kartına göre yüksek bile aslında.

Anladim peki anakarti ve guc kaynagini degistirmem yetiyor mu? Ve sizin onerdiginiz guc kaynagi nedir?

OC için k serisi bir işlemci ve Z serisi bir anakart şart. Güç kaynağı olarak bütçenize göre sıfır veya temiz ikinci el Corsair cv 450'ler, FSP markasının Hydro k 500watt modeli gibi bilindik markaların güç kaynaklarına yönelebilirsiniz.

FPS olarak ne kadar düştü hocam? Yani işlemci çok kötü değil ekran kartına göre yüksek bile aslında.

FPS'in ne kadar düştüğünü tam olarak bilmiyorum hocam genelde fps'e bakmıyordum zaten her haritada yüksek alıyordum. Benim için önemli olan FPS'in sağında yazan "var" kısmı. Orası bayağı arttı bu anakart değiştirme olayından sonra. Orası fazla olduğu zaman mouse çevirdiğimde Bir nevi input lag gibi birşey hissediliyor ve oyunun akıcılığı da fps fazla olmasına rağmen düşüyor. Tam olarak ne kadarlık bir fark olduğunu bilmiyorum ama Nuke haritasında herhangi bir sorun yokken bu anakartta haritanın yoğun bölgelerinde oynayamıyorum ancak yere veya havaya bakmam gerekiyor akıcı bir şekilde oynayabilmem için. (Ama hatırladığım kadarıyla sanki 20 30 FPS fark olmuş gibi belkide daha fazla)
Anakart ve işlemciyi değişmektense ekran kartını değişirdim ben.
Sadece CSGO oynuyorum hocam başka bir oyun yok. İşlemci daha da faydalı olmaz mı?

Sadece CSGO oynuyorum hocam başka bir oyun yok. İşlemci daha da faydalı olmaz mı?
Senin işlemci ve daha iyi bir ekran kartıyla oyun performansları, CS-GO da var...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin işlemci ve daha iyi bir ekran kartıyla oyun performansları, CS-GO da var...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Turboda çalıştığı zaman bende bunları hatta daha fazlasını alıyordum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı