İ5 3570K ile GTX 1060 veya RX 480 darboğaz yapar mı ?

b3yaz26

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
İşlemcim overclock ile 4 GHz civarında çalışıyor. Sizce alacağım o iki ekran kartından herhangi biri darboğaz yapar mı ?

Arkadaşlar selamlar.

İntel corei5 3570K işlemcisi, AMD RX480'e yetişemiyor (darboğaz yapıyor).

"Yapmaz!" diyenler neye dayanarak öyle söylüyor anlamış değilim! Ancak anladığım "bilmeden" söyledikleridir.

Oynadığım ve test ettiğim oyunlardan bazıları;
Command&Conquer Generals Zero Hour (ver. 1.04)
Banished
Cities Skylines
Simcity cities of tomorrow
Need for speed most wanted
Battlefield 4

sistemim;
Asus P8Z77-V LE anakart (bios güncelendi), İntel corei5 3570K işlemci, Kingston Hyperx Genesis 2x4GB 1866 Mhz bellek, 240 GB Sandisk Extreme 2 (güncel), 2x1 adet 1 TB Western Digital Black Caviar (64mb cache), Sapphire RX480 Nitro+ O.C. 8 GB 256 Bit ekran kartı (crimson 17.4.1 sürücüsü yüklü), Windows 10 Pro 64 bit (güncel), 750W Corsair RM750X Gold Sertifika güç kaynağı (yeni alındı).

Oynadığım oyunlarda işlemci kullanımı %90'ları geçtiğinde ekran kartımın ancak %25 ila %35'inin kullanıldığını gördüm. Ayrıca güç tüketimi de en fazla 140w ila 150w arasındaydı (yani gerçekten fazla güç tüketmiyor(

Not: Vatan bilgisayar'ın Topkapı şubesindeki ekran kartı bölümündekilerin söylemlerini kaale almayın! Ben kaale aldım ve maalesef işlemcim, ekran kartıma yetişemiyor şuan!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı