i5 4200M CPU Sürekli %100 Çalışma Sorunu

Daha fazla  
Windows 10 yükledim ve notebook soğutucu tarzı şeyler aldım hatta ve hatta macun ve fan temizliği bile yaptırdım ama sadece 1 uygulama gereksiz yere çok fazla CPU tüketiyor ve bilgisayarım çok fazla ısınmadığı halde kapanıyor.

Oyunlarda ekran kartı sürücüsü falan güncel olduğu halde 120 FPS alıyorken birden 25 30 hatta 5-8 bile oluyor bu durumda ALT + TAB yapıyorum ve görev yöneticisini açılıyorum CPU 100 olarak görüyorum ve birden düşüyor, bunun nedeni nedir?

GT 740M

i5 4200M

6 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs taraması yapın. Hangi program çok kullanıyor ?
Taramayı tekrar başka bir program kullanarak yapacağım. Bir program adı söylemek çok zor çünkü örneğin GTA V giriyorum CPU 100 DİSK 100 oluyor CS GO giriyorum yine CPU 100 internetten dizi izliyorum CPU 46 50 ve şöyle anlatayım GTA giriyorsam sadece GTA yiyor bu kadar CPU ve Disk miktarını ve diğer yazığım CS GO vs. işte.

Hocam güç ve uyku ayarlarına girin sonra ek güç ayarlarına girin pil durumun dengeli ise plan ayarlarını değiştire tıkla gelişmiş güç ayarlarını değiştir de önüne gelen ekranda işlemci güç yönetimi göreceksin en yüksek işlemci durumu (prize takılı) büyük ihtimal %100 yazacaktır onu %80 yapın hem işlemci kullanımının hem de işlemci sıcaklığının azaldığını göreceksiniz. İnşallah işinize yarar. Bu arada termal macununuzu tazeleyin ve fan temizliğini mutlaka yapın.

Hocam güç ve uyku ayarlarına girin sonra ek güç ayarlarına girin pil durumun dengeli ise plan ayarlarını değiştire tıkla gelişmiş güç ayarlarını değiştir de önüne gelen ekranda işlemci güç yönetimi göreceksin en yüksek işlemci durumu (prize takılı) büyük ihtimal %100 yazacaktır onu %80 yapın hem işlemci kullanımının hem de işlemci sıcaklığının azaldığını göreceksiniz. İnşallah işinize yarar. Bu arada termal macununuzu tazeleyin ve fan temizliğini mutlaka yapın.
Teşekkür ederim deneyeceğim. Bu FPS birden bire düşüp o düşen miktarda kalması CPU sıcaklığından mı acaba yada GPU.

MBAM ile virüs taraması yapın. HD Tune programı ile Health, Error Scan ve Benchmark kısmını atın.
Taramayı yaptım ve bir kaç şeyi temizledi lakin bilgisayarımda virüs yok macun taze soğutucu var bilgisayarı yeni açtığımda bile aynı problem eski işlemcim darboğaz yapıyordur diye yeni işlemci taktım hiçbiri çözüm olmadı.
Bu healt kısmını paylaşmıştım linke tıklayarak bakabilirsiniz ve bu konuyu birçok kez açmıştım sorunu çözen olmadı. Eski konularıma da bakabilirsiniz.

GT 720M Laptop Ani FPS Düşmesi

Yanlış hatırlamıyorsam 2. sayfada vermiştim linki galiba.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı