i5 4200U laptopta GTA 5 bir süre sonra kasıyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

Arda Abacı35

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, Windows 8.1 laptopumda GTA 5 bir süre sonra kasmaya başlıyor. RAM'ler yetersiz olabilir ama Windows 10'dayken kasmıyordu. Bunun sebebi ne olabilir?

i5 4200U.
AMD Radeon R7 M.265
Intel HD Graphics.
1 TB HDD.
6 GB DDR3.

Son düzenleyen: Moderatör:
3-4 yıldır kasa açılmamasına rağmen bu şekilde. Sadece dün bir fanı temizledim o kadar 3-4 yıldır hiç açılmadı laptopun içi ve Windows 10 da olmayan ama 8.1 de olan sorunum iki ekran kartını birden kullanıyor Intel'in RAM'ini kullanıyor.

Adsız123.png

3-4 yıldır kasa açılmamasına rağmen bu şekilde. Sadece dün bir fanı temizledim o kadar 3-4 yıldır hiç açılmadı laptopun içi

İçini açmadan fanı temizlemeye çalıştıysanız o daha beter edebilir. Bilginiz yoksa bir bilgisayarcıya gidip yanında bekleyerek termal macunu yenilettirip fanı temizletebilirsiniz. Göreceksiniz ki sıcaklıklar bayağı düşecektir. Ve bu sıcaklıklar oyuna ilk girdiğiniz sıcaklıklar mı yoksa yarım saat 1 saat oynadıktan sonraki sıcaklıklar mı?

İçini açmadan fanı temizlemeye çalıştıysanız o daha beter edebilir. Bilginiz yoksa bir bilgisayarcıya gidip yanında bekleyerek termal macunu yenilettirip fanı temizletebilirsiniz. Göreceksiniz ki sıcaklıklar bayağı düşecektir. Ve bu sıcaklıklar oyuna ilk girdiğiniz sıcaklıklar mı yoksa yarım saat 1 saat oynadıktan sonraki sıcaklıklar mı?

Yok üst kapağı komple söktüm ama anakartı çıkarmıdım direk fanı temizledim oradan. Sıcaklık 75 görüyor bazen. Attığım resimde 15 dk falan açıktı.

Peki 1 saat falan oynadıktan sonra sıcaklıklar nasıl oluyor? 90 derece gibi değerlere ulaşıyor mu? En fazla kaç gördünüz?

Temizleme yapmadan önce görüyordu. Dün temizlemiştim çok sorlamadım en fazla 76 gördüm.
Termal macun ne durumda bilmiyorum yıllardır açılmadı kasa içi bozulunca tamirde falan değiştirdilerse o yani yıllar önce. 3 yıl falan bozulmadı bilgisayar.

Yüksek performans ve prize takılı.

Sıcaklıklarınız gayet güzel. Bunun sorun olduğunu sanmıyorum. Peki güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi? Ve laptopu şarjda mı kullanıyorsunuz?
Sıcaklıklarınız gayet güzel. Bunun sorun olduğunu sanmıyorum. Peki güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi? Ve laptopu şarjda mı kullanıyorsunuz?

Windows 10 da 90 derece geçmesine rağmen drop girmiyordu Win 8.1 ile alakalı bir sorun sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı