i5 4210H ve GTX850M darboğaz

Requaizen

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. MSI GE70 2PC 496XTR dizüstü bilgisayarımda darboğaz sorunu yaşıyorum. Termal macun yenilememin sonucunda işlemcimin çok ısındığını fark ettim sonrasında termal macunun çok adi olduğunu gördüm (1W/mK) internette baktığımda grafik kartının işlemciye göre düşük kaldığı ve işlemcinin yeterli olduğu gözüküyor. Sizce ısınma darboğaz sorununa neden olabilir mi? Oyunlarda işlemci %70 civarındayken GPU %10-40 arasında gidip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerleri nasıl ve hangi oyunda sıkıntı yaşanıyor?

İşlemci ısısı 93 dereceye dayanıyor ve onu geçmiyor. GPU ise 70 derece civarında. Valorant oynarken bu değerler ortaya çıkıyor. Ancak Witcher 3 oynarken GPU %99'a dayanıyor ve sıcaklık 93 dereceye sabitleniyor. Bu Valorant kaynaklı bir sorun mudur?

Son düzenleme:
93 derece bu mevsim için yüksek bir değer. Kaliteli bir macun iyi olabilir. Farklı oyunlarda sonuç farklı ise oyunla alakalı olduğu düşünülebilir. Frekans düşüşü oluyorsa işlemcide oyun haricî bir sorun da mümkün. Frekans düşünce darboğaz doğal sonuç olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı