I5 4210H ve I7-4700H Arasında FPS Farkı

Yukardaki sorunun cevabını bilen, tecrübesi olan yazarsa sevinirim.

I5-4210H vs I7-4700H (vb.)

İ7 zaten ezer geçer de...

"De..." si şu, devir ekonomi devri :D

Fiyatı bu kadar uçurmaya gönlünüz el veriyor mu?

Standart bir oyuncu için İ5 yeterli gelecektir. İ7 için araya koyacağınız paranın yarısını ekran kartına ekleyin, huzur bulun :)

Ama diyorsanız ki "Ben 60FPS video kaydı da yapacağım, yetmez Twitch de açacağım, o da yetmez ayarlardan milim kısmam ben!!!" o zaman "para var, huzur var" diyerekten İ7'ye hayırlı olsun demek düşer :D

İ7 zaten ezer geçer de...

"De..." si şu, devir ekonomi devri :D

Fiyatı bu kadar uçurmaya gönlünüz el veriyor mu?

Standart bir oyuncu için İ5 yeterli gelecektir. İ7 için araya koyacağınız paranın yarısını ekran kartına ekleyin, huzur bulun :)

Ama diyorsanız ki "Ben 60FPS video kaydı da yapacağım, yetmez Twitch de açacağım, o da yetmez ayarlardan milim kısmam ben!!!" o zaman "para var, huzur var" diyerekten İ7'ye hayırlı olsun demek düşer :D
Laptop alıcam ve ikinci el alıcam para bolluğu durumu yok bende. O yüzden ince eleyip sık dokuyorum özellikleri.

Tavsiyelik bir şey yok sadece bu dediğimi deneyinleyen birinden cevap almak istemiştim.

Uzun süre İ7 kullanmış birisi olarak İ5'te ara ara "Ah nerede benim eski bilgisayarım..." demiş biriyim...

Fakat bu da yetmedi işlemci olarak AMD'ye geçtim :D (Döviz kuruna sevgiler...)

Açıkçası şunu belirtmek isterim, normal kullanımda çok da anlamazsın ama işlemcinin her bir çiğdemini tek tek çitlemeye başladığında, makine performansından 10 milyon 10 milyon satmaya başlar, o zaman biraz düşünmeye başlarsın "Noluyor?!" diye...

Ne diyeyim, paranız varsa, böyle video kaydı kuydu, yapacaksanız, canlı yayın falan önemliyse işlemciye para verilir tamam ama öbür türlü, yok, yani ben acırım...

Laptop alıcam ve ikinci el alıcam para bolluğu durumu yok bende. O yüzden ince eleyip sık dokuyorum özellikleri.

AMD olan makinelere de bakın derim, inanılmaz fiyat farkı var :D Ekonomik yaşamayı öğrenmek gerek :) AMD'nin 4 çekirdekli işlemcilerine biraz göz atın, Mavi'den Kırmızı'ya geçiş şart oldu, para yok...

Uzun süre İ7 kullanmış birisi olarak İ5'te ara ara "Ah nerede benim eski bilgisayarım..." demiş biriyim...

Fakat bu da yetmedi işlemci olarak AMD'ye geçtim :D (Döviz kuruna sevgiler...)

Açıkçası şunu belirtmek isterim, normal kullanımda çok da anlamazsın ama işlemcinin her bir çiğdemini tek tek çitlemeye başladığında, makine performansından 10 milyon 10 milyon satmaya başlar, o zaman biraz düşünmeye başlarsın "Noluyor?!" diye...

Ne diyeyim, paranız varsa, böyle video kaydı kuydu, yapacaksanız, canlı yayın falan önemliyse işlemciye para verilir tamam ama öbür türlü, yok, yani ben acırım...

AMD olan makinelere de bakın derim, inanılmaz fiyat farkı var :D Ekonomik yaşamayı öğrenmek gerek :) AMD'nin 4 çekirdekli işlemcilerine biraz göz atın, Mavi'den Kırmızı'ya geçiş şart oldu, para yok...
Baktım nadir ryzen laptop var ve uygunda değiller.

Baktım nadir ryzen laptop var ve uygunda değiller.

Hocam dediğin oyunları kurtaracak laptop zaten İntel ile düzerden 5000TL'yi rahat bulur... İkinci ele zaten hiç bulaşma...

İşi AMD'ye çekersen Ryzen'in gülümseyişi ve 128bit kartla Ryzen 5 diyelim yani 3500TL'ye kapatırsın işi...

Zaten bu devirde de PUBG falan tipi oyunları bundan aşağı paraya alacağın makine ile ancak en düşük ayarda, dona takıla oynarsın...

İkinci ele bulaşma demek yanlış olur bence. Elden test ederek alma imkanın olursa almanı tavsiye ederim, örneğin gtx 860m pubg ve apex için 900p'de 60fps verir. Sıfır almaya kalksan en az mx150 lazım ki gtx 860mden kötü bir kart, 3500 tlden aşağı yok. Ryzen de alsan burada sınırlayıcı faktör ekran kartı. O yüzden bi 4000 tl ayıramayacaksan ikinci el al, gtx 770m-860m-960m ve yukarısı mx150 tarzı kartlara göre daha performanslı.

İkinci ele bulaşma demek yanlış olur bence. Elden test ederek alma imkanın olursa almanı tavsiye ederim, örneğin gtx 860m pubg ve apex için 900p'de 60fps verir. Sıfır almaya kalksan en az mx150 lazım ki gtx 860mden kötü bir kart, 3500 tlden aşağı yok. Ryzen de alsan burada sınırlayıcı faktör ekran kartı. O yüzden bi 4000 tl ayıramayacaksan ikinci el al, gtx 770m-860m-960m ve yukarısı mx150 tarzı kartlara göre daha performanslı.

AMD'den 128bit kartlardan sıfır ve tertemiz bir laptop alabilir. 3500TL dolaylarında istediğine cevap verecek bir dünya laptop var.

"İkinci ele bulaşma." dedim ve dediğimde de çok ciddiyim.

Neden?

Çünkü:

1-Garanti ve iade konusu önemli. Sıfır bir cihazın iki yıl garantisini yabana atmak hatadır. İade hakkınızı da keza çöpe atarsınız...

2-Donanımların ömrü vardır. Sizin ikinci el aldığınız bir cihazın size ne kadar gideceğini bilemezsiniz. Sizden önceki sahibi cihaz gücünü üzerinde kullanmış, ısınmaya hiç dikkat etmemiş, fiziksel olarak sağa sola çarptırmış olabilir... Onu geçtim onun kullandığı süre de donanım ömründen düşmektedir. Dolayısıyla bunu test etseniz de anlayamayacağınızdan ikinci el parça, donanım, teknoloji kesinlikle tavsiyem değildir.

3-Sıfır olarak çok fazla alternatif var. Yeni teknolojilere sahip uygun fiyatlı ürünlerden ziyade, eski teknolojiye sahip ürünlere yönelmek hatadır. Ayrıca bir diğer diyeceğim, oyun için laptop almak adına yeterli bütçeniz yoksa kasa toplamaya yönelebilirsiniz. Yarı yarıya daha ucuza gelecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı