Çözüldü i5 4210u GeForce 840M Valorant düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

veecux

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, sistemim:
-Ekran kartı: GeForce 840M.
-İşlemci: Intel Core i5-4210u CPU @ 1.70GHz 2.40 GHz.
-RAM: 8,00 GB (kullanılabilir: 7,90 GB)
-İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci.
-VRAM: 2 GB.

Bu sistemle 1024x768'de neden 60 FPS alamıyorum ve sürekli donuyor? Maalesef SSD yok. Oyunu kurduğum diskte 540 GB boş ama. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
-İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Bu sistemle 1024x768'de neden 60 FPS alamıyorum ve sürekli donuyor? Maalesef SSD yok. Oyunu kurduğum diskte 540 GB boş ama. Yardımcı olur musunuz?
Ben de bu sistemi yaklaşık 6 ay önce kullanıyordum ve ben de Valorant'ta yüksek FPS alamıyordum.
İşlemci bir süre sonra yetmemeye başlıyor.
Eğer yapmadıysanız sistemi temizlemeyi, termal macun sürmeyi deneyebilirsiniz.
SSD ve RAM almak az da olsa sistemi rahatlatacaktır.
-İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Ben de bu sistemi yaklaşık 6 ay önce kullanıyordum ve ben de Valorant'ta yüksek FPS alamıyordum.
İşlemci bir süre sonra yetmemeye başlıyor.
Eğer yapmadıysanız sistemi temizlemeyi, termal macun sürmeyi deneyebilirsiniz.
SSD ve RAM almak az da olsa sistemi rahatlatacaktır.

Çözüm
Aynı konfigürasyonu Youtube'da aratmayı denedin mi? Eğer denediysen ve senden daha fazla FPS alıyorlarsa, sıcaklık değerlerine, CPU, GPU frekans değerlererine bakman gerekecek.
Evet benden yüksek hepsi. Aynı işlemciyle. Sıcaklık değerlerime bir ara bakmıştım. Yüksekti. Onu düşürmem için ne yapmam gerekiyor?

Evet benden yüksek hepsi. Aynı işlemciyle. Sıcaklık değerlerime bir ara bakmıştım. Yüksekti. Onu düşürmem için ne yapmam gerekiyor?
Termal macun yenile, laptopı güzel bir şekilde içini temizle ver bir notebook soğutucu edin(veya bilgisayarın arkasına bir kitap koy ki alttaki havalandırma delikleri açık kalsın). En son çare undervolt da deneyebilirsin.

Termal macun yenile, laptopı güzel bir şekilde içini temizle ver bir notebook soğutucu edin(veya bilgisayarın arkasına bir kitap koy ki alttaki havalandırma delikleri açık kalsın). En son çare undervolt da deneyebilirsin.

Undervolt olursa darboğaz artar hocam, undervolt yapmadan ısı düşürmeye çalışın @veecux

Yeni konular

Geri
Yukarı