Çözüldü i5-4210U için 8+8 vs 16 GB RAM

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shadow8905

Decapat
Rica etsem RAM marka önerisi yapabilir misiniz? 8+8 veya 16, hangisi daha iyi olur? Tek slotta 16 GB RAM maksimum, bir de 1600MHz maksimum.
Sistem özelliğim:
İşlemci: Intel Core i5-4210U.
Şu anki RAM: 4 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 820M 2 GB.
HDD: 500GB markayı bilmiyorum (SSD takacağım).
İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate (Windows 8.1 kuracağım).

16 GB RAM ve SSD takarsam GTA 5 de kaç FPS alırım (şu an maksimum 30-25-35 FPS)?

Çözüm
Hocam, zaten tek slot olarak 16 GB desteği olmayabilir. Riske girmeye gerek yok. 8+8 GB kit olarak alın. Laptolarda BIOS menüsü kısıtlıdır. Desteklediği hızda çalışır.
Yanlış bilgi
8+8 almalısın 16 diye bişey yok 4.nesil işlemcili laptop anakartlarda.Kingston HyperX al kendini otomatik 2133'e overclock ediyor ama işlemci ve ekran kartın maalesef o kadar düşük ki.

FPS artışının ne kadar olacağını bilmilyorum ama fazla birşey bekleme 5-7 FPS tahminim.

SSD takmanın FPS'ye bi faydası olmaz sadece loading ekranları hızlı yüklenir o kadar.

8+8 almalısın 16 diye bir şey yok 4.nesil işlemcili laptop anakartlarda. Kingston HyperX al kendini otomatik 2133'e overclock ediyor ama işlemci ve ekran kartın maalesef o kadar düşük ki.

FPS artışının ne kadar olacağını bilemilyorum ama fazla bir şey bekleme 5-7 FPS tahminim.

SSD takmanın FPS'ye bir faydası olmaz sadece loading ekranları hızlı yüklenir o kadar.

RAM'ler kendini 2133'e overclocklar diye bir şey yok. Anakartı maksimum 1600 MHz destekliyorsa yeni alacağı RAM'lerde 1600 MHz de çalışır.

Hocam, zaten tek slot olarak 16 GB desteği olmayabilir. Riske girmeye gerek yok. 8+8 GB kit olarak alın. Laptolarda BIOS menüsü kısıtlıdır. Desteklediği hızda çalışır.

Çözüm
Yanlış bilgi
RAM'ler kendini 2133'e overclocklar diye bir şey yok. Anakartı maksimum 1600 MHz destekliyorsa yeni alacağı RAM'lerde 1600 MHz de çalışır.
Evet var bilmeden konuşuyorsun. Benim sistemimde kullandığım RAM'ler kendini mevcut sıcaklığı bulursa işlemcinin turbo modu gibi overclock edebiliyorum. Yazmadan önce araştır.

Evet var bilmeden konuşuyorsun benim sistemimde kullandığım RAM'ler kendini mevcut sıcaklığı bulursa işlemcinin Turbo modu gibi overclock edebiliyor yorum yazmadan önce araştır.

Vay be senin üst düzey bilgilerin sayesinde RAM'lerin thermal Boost yapabildiğini öğrendim. Yazdığın yorumlarda yanlış bilgi ibaresini gör bir istersen.

8+8 almalısın 16 diye bir şey yok 4.nesil işlemcili laptop anakartlarda. Kingston HyperX al kendini otomatik 2133'e overclock ediyor ama işlemci ve ekran kartın maalesef o kadar düşük ki.

FPS artışının ne kadar olacağını bilmilyorum ama fazla bir şey bekleme 5-7 FPS tahminim.

SSD takmanın FPS'ye bir faydası olmaz sadece loading ekranları hızlı yüklenir o kadar.

Yeni PC mi alayım yani?

FPS artışının ne kadar olacağını bilmilyorum ama fazla bir şey bekleme 5-7 FPS tahminim.

Uzun uzun yazmışsın teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı