i5 4210U ve GTX980 uyumlu mu?

kaizenfhc

Hectopat
Makaleler
1
Laptopumun işlemcisi i5 4210U buna harici ekran kartı bağlamak istiyorum.
eGPU aparatını vs. aldım deneme amaçlı AMD'nin 512 MB ekran kartını takıp denedim çalışıyordu.
GTX 980 ile de çalışır mı çalışırsa, bu işlemci ile darboğaz yapar mı yaparsa ne kadar yapar?

Bilgisayarımı ağırlıklı olarak grafik tasarım için ve Online FPS oyunları için kullanacağım.

eGPU aparatını vs. aldım deneme amaçlı AMD'nin 512 MB ekran kartını takıp denedim çalışıyordu.
GTX 980 ile de çalışır mı çalışırsa, bu işlemci ile darboğaz yapar mı yaparsa ne kadar yapar?

Bilgisayarımı ağırlıklı olarak grafik tasarım için ve Online FPS oyunları için kullanacağım.
Aşırı darboğaz yapar ve GTX 980 alınmaz zaten hocam aşırı güç tüketir.

Hocam internetteki darboğaz testi ile hesapladım sizde darboğaz testi yazarak hesaplayabilirsiniz
site çok bir darboğaz sorunu olmayacağını söylüyor yüzde 11 çıkıyor alacaksanız almayın ama eğer zaten elinizde ise takıp deneyin bir çalışırsa okey sizi biraz idare eder ama satmanız daha iyi olur elinizde ise.
Egpu aparatı olarak ne aldınız güç girişi var mı yok ise laptop o kartı besleyemez zaten link veya foto atabilir misiniz Egpu aparatının.

Hocam internetteki darboğaz testi ile hesapladım sizde darboğaz testi yazarak hesaplayabilirsiniz
Site çok bir darboğaz sorunu olmayacağını söylüyor yüzde 11 çıkıyor alacaksanız almayın ama eğer zaten elinizde ise takıp deneyin bir çalışırsa okey sizi biraz idare eder ama satmanız daha iyi olur elinizde ise.
eGPU aparatı olarak ne aldınız güç girişi var mı yok ise laptop o kartı besleyemez zaten link veya fotoğraf atabilir misiniz eGPU aparatının.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, ekran kartını daha almadım sizin ve diğer kullanıcıların yorumlarını okuduktan sonra almaktan vazgeçtim.
eGPU yapmak için riser sistemi kurdum internette ki eGPU docklarından değil yani hocam.

site çok bir darboğaz sorunu olmayacağını söylüyor yüzde 11 çıkıyor alacaksanız almayın ama eğer zaten elinizde ise takıp deneyin bir çalışırsa okey sizi biraz idare eder ama satmanız daha iyi olur elinizde ise.
Egpu aparatı olarak ne aldınız güç girişi var mı yok ise laptop o kartı besleyemez zaten link veya foto atabilir misiniz Egpu aparatının.
O siteler tamamen yanlış. Ayrıca baya darboğaz olur. Droplara yol açar. Mantıklı değil bu iş.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim, bu işlemci için önerebileceğiniz ekran kartı varsa belirtir misiniz?
İntel veyada AMD farketmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı