i5 4440 Sistem Toplama

sinanakay

Hectopat
Öncelikle iyi akşamlar. Oyun pc toplamak istiyorum max 2000 tl mütçem var.

1.) Antel m? Amd mi? Diye soracağım fakat intelin daha iyi olduğunu biliyorum.
2.) Amd alırsam ekran kartını yükseltmek istiyorum.

Ben kendime göre pc topladım. Onu sizinle paylaşmak istiyorum.

• kasa ---- dark sub zero 750 w (bi sitede buldum fiyatı 310 tl) başka tavsiye ederseniz ii olur fiyat açısından
  • işlemci ---- intel i5 4440 lga 1150
  • anakart ----gigabyte ga-h87m-d3h midatx
  • bellek ---- corsaie vengeance 1600 mhz 8gb
  • hdd---- şimdilik 500 gb daha sonra artırıcam
  • soğutucu olarak cooler master

Buna göre ya gtx 660 ti alabilirm. Ayriyetten bu ekran kartına benzer ASUS hd 7870 direct 2 var.

Bunlara göre yardımcı olursanız sevinirim.

''Yukarıya yazmadığım dvd okuyucusu yada monitör olmayacak.''
Şimdiden teşekkürler.

Sebebi nedir peki ? İnternete girme derken ? Bana göre de Amd alırım çünkü bütçeyi çok zorluyor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
3D Render, Video-Sound editing bu tarz yazılımlar kullanmayacaksan verdiğin fiyat farkının pratikte sana bir dönüşü olmayacak.
Oyun setup'u yapıyorsan, AMD al kalan parayı GPU'ya yatır.

''Dns'' arkadaşın da dediği gibi oyun için topluyorsan İntel'den vazgeçip AMD bir işlemci almanı tavsiye ederim. Zira oyunlarda öncelik ekran kartı sonra işlemci ön plana cıkar. Ha , işlemci önemsiz mi yani diyorsan , asla . İşlemci de gerçekten cok önemlidir fakat şu durumda ekran kartını işlemciyle kıyasladıgımız zaman ekran kartını yükseltip işlemciyi düşürmek en mantıklısı oluyor. Yani ; sana önerebileceğim bi ekran kartı var. O da şu ; ASUS HD7950 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 .
Benim yazın toplayacağım bilgisayara bu ekran kartını düşünüyorum. Araştırmalarımda fiyatına kıyasla performansı fazlasıyla iyi. Bi bakmanı isterim. Sorun olursa da cevaplarım. Teşekkürler.

Senin dediğin ekran kartı ASUS HD7950 yerine GTX760 yada GTX770 alsam daha iyi. Sebebide araştırdım FPS daha yüksek. Daha iyi ekran kartı. Bir sorum daha var.
İleride işlemciyi ve ekran kartını değiştirebilirim o yüzden 600 w yeter mi?

Fazlasıyla yetecektir 600W. Teknoloji ilerledikçe güç tüketimi düşmekte.

Hocam her zaman doğru söyler ve yine doğru söylüyor, 2015 de brodwell işlemciler çıkınca, güç tüketimi çok düşücek. Ve bu yüz den +80 plus 600 wat güç kaynağı işinizi rahatlıkla görecektir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı