i5 4440 Sisteme Linux dağıtımı önerisi

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi Sosyaller benim bir bilgisayarım var özellikleri i5 4440, Intel HD Graphics 4600, 8 GB RAM, 500 GB WD Blue HDD sistemimi Windows HDD açısından çok yoruyor ve bende Linux'ta geçmek istiyorum Linux'ta istediklerim Windows 10'da sitem 2 dk da açılıyor benim istediğim 30 sn bir de açıldıktan sonra 2 dk beklemek gerekiyor çünkü PC ilk 2 dk çok kasıyor Linux'ta istediğim ise bunların olmaması hızlı açılması vb. bir de sanırım Linux'ta oyun oynayamıyormuşuz doğru mu dur sadece 2 oyun oynuyorum birisi linçlemeyin birisi (Zula) biriside MC Store'deki Modern combat 5 oyunu bunları oynayamaz mıyım? Teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize iyi Sosyaller benim bir bilgisayarım var özellikleri i5 4440, Intel HD Graphics 4600, 8 GB RAM, 500 GB WD Blue HDD sistemimi Windows HDD açısından çok yoruyor ve bende Linux'ta geçmek istiyorum Linux'ta istediklerim Windows 10'da sitem 2 dk da açılıyor benim istediğim 30 sn bir de açıldıktan sonra 2 dk beklemek gerekiyor çünkü PC ilk 2 dk çok kasıyor Linux'ta istediğim ise bunların olmaması hızlı açılması vb. bir de sanırım Linux'ta oyun oynayamıyormuşuz doğru mu dur sadece 2 oyun oynuyorum birisi linçlemeyin birisi (Zula) biriside MC Store'deki Modern combat 5 oyunu bunları oynayamaz mıyım? Teşekkürler
@330766
Pop os. Oyunları oynayamazsın.
Hocam bu işletim sistemi ile oyun oynayabilir miyim

Her türlü Linux dağıtımı uyar. Zula oynayamazsın ve modern combat 5 MC Store'a girip sistem gereksinimlerinde işletim sistemi yazar her oyunda böyledir. Sadece hafiflik içinse Linux Mint Cinnamon önerebilirim iş yapacaksanız farklı sürümlerde veririm.

Her türlü Linux dağıtımı uyar. Zula oynayamazsın ve modern combat 5 MC Store'a girip sistem gereksinimlerinde işletim sistemi yazar her oyunda böyledir. Sadece hafiflik içinse Linux Mint Cinnamon önerebilirim iş yapacaksanız farklı sürümlerde veririm.

Yok hocam sadece oyun bir de Google falan ama o oyunu oynar mıyız tam anlayamadım açar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam sadece oyun bir de Google falan ama o oyunu oynar mıyız tam anlayamadım açar mısınız?

Tabii ki. Şimdi bakın MC Store gidip oyunun sayfasına girdiğinizde alt kısımda sistem gereksinimleri var o kısımda işletim sistemi yazar "Win./linux..." şeklinde gelirse oynayabilirsin sadece Windows varsa oynayamazsın Steam'de de böyledir sistem gereksinimlerinde net yazar Linux desteği olup olmadığı.
Wine kurarak oynayabilisin.

Wine kurarak oynarsın diye bir şey yok hocam performans kaybı çok olur FPS düşer ayrıca Online bir oyun modern combat 5 chat bunu algılarsa sorun çıkabilir. Bazıları başlatılamıyor hatta sorunlu bir sistem ama denenir işe yarayabilir. @404631 Hocam düşündürücü ifade bırakmışsınız onu MC Store için dedim.

1653754996432.png

Bu yeterli sanırım. Kurmak istersen de Mint Cinnamon kurabilirsin. CS:GO gibi oyunları oynarsın. Linux oyunları örneğin SteamOS + Linux Titles ek olarak,

1653755389590.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı