i5 4440 ve RX 570 sistemde oyunlar aniden kapanıyor

TehSparrow

Hectopat
Önceden bir sıkıntı yoktu fakat 2 günlük tatilimden sonra hangi oyunu açsam Online moda girince kapanıyor. Valorant girince ekran kartı sürücüsünü güncelleyin diyor fakat zaten güncelledim. Hatta sürücüleri silip tekrar yükledim fakat sonuç aynı. Genelde önerilen VRAM yetersiz kaldı, bellek okunamıyor, bellek yetersiz vs. gibi sorunlar alıyorum, sizce ne yapmam lazım?

i5 4440.
RX 470.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem darboğaz'a düşmüş olabilir bence en iyisi işlemciyi Update etmen gerek

Darboğazı farklı bir durum olarak görmekten vazgeçseniz ne güzel olur, darboğazı çok yanlış anlıyorsunuz, örnek olarak işlemci darboğazı sadece ekran kartının hızına tam olarak yetişememesidir, bunun sonucunda FPS kısıtlanır ama buna bağlı olarak oyunun kapanması söz konusu değildir.

Darboğazı farklı bir durum olarak görmekten vazgeçseniz ne güzel olur, darboğazı çok yanlış anlıyorsunuz, örnek olarak işlemci darboğazı sadece ekran kartının hızına tam olarak yetişememesidir, bunun sonucunda FPS kısıtlanır ama buna bağlı olarak oyunun kapanması söz konusu değildir.
bilgim vardı ama fazla değildi yine de yardım etmeye çalıştım, dostum bu arada artık sayende biliyorum :)

Sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız? Ayrıca OCCT üzerinden güç testi yaparak kapanmanın sebebinin PSU'dan olup olmadığını anlayabiliriz.

Boşta 42 derece. Derece konusunde pek bir sıkıntım yok.

Bellek written olamadı hatasını bende aldım.

GPU frekansını "global" ayarlarda (-%25) olarak yapıp tekrar girer misiniz?

Yaptım fakat hiçbir işe yaramadı.

Dostum bilgisayarını geri yükleme yapmayı deneyebilirsin. Bende RX 570 kullanıyorum aynı sorunu yaşamıştım geri yükleme yaparak kurtardım bilgisayarımı.

Şu şekilde.
______________.
Denetim masasına gir.
Arama bölümüne "kurtarma" yaz ve ilk çıkana tıkla.
Şimdide "sistem geri yükleme'yi aç" tıkla bu kadar. Umarım sorunun çözülür.
Dostum bilgisayarını geri yükleme yapmayı deneyebilirsin. Bende RX 570 kullanıyorum aynı sorunu yaşamıştım geri yükleme yaparak kurtardım bilgisayarımı.

Şu şekilde.
______________.
Denetim masasına gir.
Ayrıca sistem geri yüklerken tarihe iyi bak gene bozuk tarihi seçme.

Şu şekilde.
______________.
Denetim masasına gir.

Şu an deniyorum.

Geri
Yukarı