i5 4445 Sistem fiş takıldıktan 2 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor

BehzatTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Az önce fişi prize taktım ve bilgisayar kendi kendiliğinden açıldı ama 2 saniye sonra kapandı. Power tuşunu tekrar basıyorum yine aynısı oluyor PC'yi söktüm kabloları kontrol ettim bir problem yoktu. RAM'i değiştirdim farklı bir RAM kullandım sorun gene aynı. Kasanın içinde belki vida filan varsa kısa devre yapıyordur diye baktım bir şey bulamadım. 1 2 gün önce BIOS güncellemesi yapmıştım BIOS pilini söktüm 5 dk bekledim tekrar taktım gene olmadı. Son olarak prize taktım fişi, PC açıldı 2 saniye sonra kapandı Power Supply kablosunu söktüm geri taktım Power tuşuna bastım açılmadı. Bana göre sorun Supply da ama gene de size bir danışayım istedim belki de Power Switch'lerde problem olabilir buyurun sistem özelliklerim;

Intel Core i5 4445.
ASUS R7 240 2 GB 128 bit.
ASUS H81M-C
8 GB DDR 3 RAM (4×2)
500 GB HDD.
Delta 240v Supply.

Arkadaşlar merhaba. Az önce fişi prize taktım ve bilgisayar kendi kendiliğinden açıldı ama 2 saniye sonra kapandı. Power tuşunu tekrar basıyorum yine aynısı oluyor PC'yi söktüm kabloları kontrol ettim bir problem yoktu. RAM'i değiştirdim farklı bir RAM kullandım sorun gene aynı. Kasanın içinde belki vida filan varsa kısa devre yapıyordur diye baktım bir şey bulamadım. 1 2 gün önce BIOS güncellemesi yapmıştım BIOS pilini söktüm 5 dk bekledim tekrar taktım gene olmadı. Son olarak prize taktım fişi, PC açıldı 2 saniye sonra kapandı Power Supply kablosunu söktüm geri taktım Power tuşuna bastım açılmadı. Bana göre sorun Supply da ama gene de size bir danışayım istedim belki de Power Switch'lerde problem olabilir buyurun sistem özelliklerim;

Intel Core i5 4445.
ASUS R7 240 2 GB 128 bit.
ASUS H81M-C
8 GB DDR 3 RAM (4×2)
500 GB HDD.
Delta 240v Supply.
Bilgisayarı sarsıntıya uğrattığınız zaman oldumu ?

Açılırken ekrana birşey geliyormu ? Geliyorsa ne geliyor ?

İşlemci fanını kontrol ettinmi ? İşlemci ısındığı içinde olabilir.

Bilgisayarı sarsıntıya uğrattığınız zaman oldumu ?

Açılırken ekrana birşey geliyormu ? Geliyorsa ne geliyor ?

İşlemci fanını kontrol ettinmi ? İşlemci ısındığı içinde olabilir.
Tamam tamam buldum arkadaşlar sorun dediğim gibi power switchlerdenmiş. Switch lerin hepsini söküp tornavida ila açmayı denedim oldu. Ve bir şey farkettim power switch yokmuş anakartta reset var ama reset kısmına takılı değil power a takmışlar bende pc yi açarken restar tuşuna basıyordum demek ki bu yüzdenmiş. Bunun için ne yapabilirim kasanın içine baķtim ama power switch yok

Yeni konular

Geri
Yukarı