Çözüldü i5 4460 - HD Graphics 4600 sistem sıklıkla mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Eminn8

Centipat
RAM
10
SSD veya HDD modeli
Hınkdivision 120 gb
Ekran kartı
HD graphics 4600
İşlemci
İntel i5 4460
Bilgisayarım son zamanlarda sıklıkla mavi ekran vermeye başladı sisteminiz bir sorunla karşılaştı diyor sizce bu neden oluyor acaba SSD de bir sıkıntı mı var?

Çözüm
Kod:
The IO operation at logical block address 0x14ade0 for Disk 0 (PDO name: \Device\0000002f) was retried.

Burada çok bariz bir şekilde sistemdeki Disk 0 adlı diskte -hangi disk bilmiyorum- bir bloğa veri yerleştirme işleminin yeniden denendiğini söylüyor. (Bu Disk0 olan diski Disk Yönetimi kısmında görebiliriz.)

Kesinlikle donanımsal bir durum var.

Kod:
The IO operation at logical block address 0x618c78 for Disk 0 (PDO name: \Device\0000002f) was retried.

Burada da bir bloğa dair veri yerleştirmenin tekrar denendiğinden söz ediyor.

Kod:
Volume C: (\Device\HarddiskVolume3) needs to be taken offline to perform a Full Chkdsk.  Please run "CHKDSK /F" locally via the command line, or run "REPAIR-VOLUME <drive:>" locally or remotely via PowerShell.

The system failed to flush data to the transaction log. Corruption may occur in VolumeId: C:, DeviceName: \Device\HarddiskVolume3. Failure status: A device which does not exist was specified. Device GUID: {022782b8-bc9c-2988-896a-8e9648c4dc21} Device manufacturer: ATA Device model: HS-SSD-C100 120G Device revision: 1A Device serial number: 30013854939 Bus type: SATA

Sanki sorunun kaynağı belli oldu gibi :) SSD.
Bence daha da uzatmaya gerek yok, bariz şekilde disk arızası olduğu görülüyor.

HD Tune indirip sistemdeki bütün disklere "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı istiyorum. Sistemdeki her disk için ayrı ayrı istiyorum.

Test sonuçlarını ve Health sekmelerini paylaşın.
Merhaba, sorunun neyden kaynaklandığını net görmek için eğer varsa Minidump dosyalarını incelemek gerek.

Merhaba, sorunun neden kaynaklandığını net görmek için eğer varsa minidump dosyalarını incelemek gerek.

Minidump dosyalarını nereden görebilirim?

O zaman Olay Görüntüleyicisi Raporu paylaşmanızı istiyorum.

Sistem kısmının logunu alın.

O zaman olay görüntüleyicisi raporu paylaşmanızı istiyorum.

Sistem kısmının logunu alın.

Olay görüntüleyiciyi buldum sizinle nasıl paylaşırım?

Kod:
The IO operation at logical block address 0x14ade0 for Disk 0 (PDO name: \Device\0000002f) was retried.

Burada çok bariz bir şekilde sistemdeki Disk 0 adlı diskte -hangi disk bilmiyorum- bir bloğa veri yerleştirme işleminin yeniden denendiğini söylüyor. (Bu Disk0 olan diski Disk Yönetimi kısmında görebiliriz.)

Kesinlikle donanımsal bir durum var.

Kod:
The IO operation at logical block address 0x618c78 for Disk 0 (PDO name: \Device\0000002f) was retried.

Burada da bir bloğa dair veri yerleştirmenin tekrar denendiğinden söz ediyor.

Kod:
Volume C: (\Device\HarddiskVolume3) needs to be taken offline to perform a Full Chkdsk.  Please run "CHKDSK /F" locally via the command line, or run "REPAIR-VOLUME <drive:>" locally or remotely via PowerShell.

The system failed to flush data to the transaction log. Corruption may occur in VolumeId: C:, DeviceName: \Device\HarddiskVolume3. Failure status: A device which does not exist was specified. Device GUID: {022782b8-bc9c-2988-896a-8e9648c4dc21} Device manufacturer: ATA Device model: HS-SSD-C100 120G Device revision: 1A Device serial number: 30013854939 Bus type: SATA

Sanki sorunun kaynağı belli oldu gibi :) SSD.
Bence daha da uzatmaya gerek yok, bariz şekilde disk arızası olduğu görülüyor.

HD Tune indirip sistemdeki bütün disklere "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı istiyorum. Sistemdeki her disk için ayrı ayrı istiyorum.

Test sonuçlarını ve Health sekmelerini paylaşın.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı