i5 4460 ideal sıcaklığı ne olmalıdır?

Can1333

Hectopat
Herkese merhaba 3 gün önce ikinci el i5 4460 aldım Prime95 testine soktum 80 dereceye kadar çıktı sizce ideal mı? Bu arada stok soğutucu ile kullanıyorum.

Stok soğutucu ile 80 derece gayet doğal, 60 TL'ye Snowman kule tipi soğutucu alıp Max 50 derece kullanabilirsin.

Kasa kirli mi temiz mi kasa soğutması nasıl normalde 5 derece düşük olması lazım diye biliyorum.

Kusura bakmayın ban yediğim için geç cevap veriyorum.

Kasa kirli mi temiz mi kasa soğutması nasıl normalde 5 derece düşük olması lazım diye biliyorum.

Kasa temiz ama çok eski sadece egzoz fanı var testi yan kapak açık halde yaptım zaten.

Bende i5 4570 var ama stoktan biraz daha büyük bir soğutucu ile Max 62 görüyor yükte, daha kaliteli bir termal macun ile macun yenilemesi yapabilirsin bana anormal geldi biraz.

Sadece Prime95'te 80 dereceye çıktı GTA 5'te yükte Max 70derece çekirdekler 65-70 arasında dolanıyor. Elimde macun olmadığı için birisinden aldım ne kadar kaliteli hiçbir fikrim yok.
Bu şartlarda normal mi bir sıkıntısı vs var mıdır?

Son düzenleme:
Sadece Prime95'te 80 dereceye çıktı GTA 5'te yükte Max 70derece çekirdekler 65-70 arasında dolanıyor. Elimde macun olmadığı için birisinden aldım ne kadar kaliteli hiçbir fikrim yok.
Bu şartlarda normal mi bir sıkıntısı vs var mıdır?

O zaman normal zaten değerlerde oyunda 80 dereceyi falan görüyorsa sıkıntılı olurdu çünkü o işlemci için fazla ama stok soğutucu ve yaz aylarının etkisi de olabilir. İşlemciniz normal güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı