i5 4460 İşlemci Sıcaklık Problemi

Cassandra27

Decapat
Merhaba.
Asus H81M-Plus anakart ve Asus R9 380 4GB donanımları ile kullandığım Intel i5-4460 işlemcinin çok ısındığını fark ettim. GPU basit bir örnekle CS:GO oyununda maksimum 68c değerini görürken CPU 90c'yi geçebiliyor ben de durumu fark ettikten sonra hiç zorlamadım işlemciyi. Acaba problemi tespit edebilmek için hangi adımları uygulamalıyım. İşlemciyi stok fandan az daha performanslı basit bir fan ile kullanıyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
aida stress.png

Aida 64 ile 5 dakikalık testin sonuçları bunlar, henüz işlemci üzerindeki termal macunu değiştirmedim basit bir markanın termal macunu üstünde şu an, hangi termal macunu tavsiye edersiniz? Ayrıca kaliteli bir hava akışı elde etmek için fanları nasıl konumlandırmalıyım? Teşekkür ederim.
Kaliteli termal macun kullan, kasanın hava akışını kontrol et. Temizlik yap. Gereksiz kabloları sakla.

Eki Görüntüle 402268

Aida 64 ile 5 dakikalık testin sonuçları bunlar, henüz işlemci üzerindeki termal macunu değiştirmedim basit bir markanın termal macunu üstünde şu an, hangi termal macunu tavsiye edersiniz? Ayrıca kaliteli bir hava akışı elde etmek için fanları nasıl konumlandırmalıyım? Teşekkür ederim.
Ön tarafdan soğuk havayı içeri çekecek şekilde fan olması lazım ve arka egzoz fan ve var ise kasanın üst tarafından sıcak havayı dışarıya atacak şeklinde takılmalı fanlar. Orta kaliteli bir termal macun alıp sürersiniz, ve kasa içi kablo düzeni olsun ki içeride hava akışı güzel olsun fanlarınızı temizleyin birde.

Kasa içi kablolama gerçekten berbat farkındayım, kasa üzerinde sadece arkadaki fan bulunuyor şu an.
Kasa içi, iç/ön, iç-arka, üstte açıklık varsa üst-iç görünecek şekilde fotoğraf atar mısınız?

Dosya Ekleri

• 20190609_154133.jpg
    20190609_154133.jpg
    285,9 KB · Görüntüleme: 39
  • 20190609_154020.jpg
    20190609_154020.jpg
    427,7 KB · Görüntüleme: 30
  • 20190609_154031.jpg
    20190609_154031.jpg
    341 KB · Görüntüleme: 30
Kasa içi kablolama gerçekten berbat farkındayım, kasa üzerinde sadece arkadaki fan bulunuyor şu an.
Ön tarafa soğuk havayı içeri çekecek şekilde fan alıp takmanızı öneririm, birde üst tarafa sıcak havayı dışarı atacak şekilde kaç adet destekliyorsa fan almanızı öneririm ve kablo düzeni yapmanız gerek içeride düzgün bir hava sirkülasyonu olması için, işlemci için termal macuna gelecek olursak orta kalite bir macun almanızı öneririm fiyatı sizin bütçenize kalmış tabi ki 10 TL'ye de var 80 TL'ye de ben size Cooler Master marka 20-30 TL'lik termal macununu almanızı öneriyorum bilinmedik markalara pek yönelmenizi önermem.
Öneri olarak link deki ürün olabilir.
Link: Cooler Master Htk-002 Termal Macun Htk-002-u1-gp - n11.com

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı