i5-4460 neden pahalıya satılıyor?

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
İnternette i5 4460'ın fiyatına baktım. Neden bu kadar pahalıya satıldığını çözemedim. Yeni olsa performansı çok iyi olsa anlarım da neden bu kadar pahalıya satıldığını çözemedim. Sizce neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anakartım en fazla o işlemciyi destekliyorsa, 5. nesile geçemiyorsam, ekran kartım da bu işlemciye uygunsa mecbur alacağım. Stokta da az olduğu için uçuk fiyatlara satıyorlar. Çoğu yer de stokta olmadığı için liste fiyatını sallıyor yüksek bir fiyata.

Zaten şu an RAM hariç tüm parçaların fiyatları saçmaladı. 2 ay önce arkadaşıma 2.500 liraya aldığımız Ryzen 7 3700X şu anda 3.100 liraya satılıyor. İşlemcimi değiştirecektim bende alayım dedim fiyatı görünce iptal ettim.

Ryzen 3 3300X gibi işte, ikinci el piyasasina hiç girme sıfırından daha pahalıya satmaya çalışanlar var, talep arzdan stok bitiyor, tabii ikinci el olarak kullanan kişide üstün ırk olduğu için ürünü kullandıkça fiyatı artıyor.

İkinci el olarak 700 TL'ye satanı bile var. Gerçekten inanılmaz. i5 4460 gibi bir işlemci günümüz şartlarında artık oldukça yetersiz bir işlemci. Zaten maksimum besleyebileceği ekran kartı RX 570 - 580 gibi ekran kartları. Onlarda bile nadiren darboğazlar baş gösterebiliyor. Kesinlikle o işlemciye şu an bulaşılmaz.

İnternette i5 4460'ın fiyatına baktım. Neden bu kadar pahalıya satıldığını çözemedim. Yeni olsa performansı çok iyi olsa anlarım da neden bu kadar pahalıya satıldığını çözemedim. Sizce neden?
Klasik Intel hocam şaşırmamak lazım. Aynı Iphone gibi yıllar geçse de ucuzlamıyor. 500'e satan var biraz daha ekler 2.el ryzen 3 serisi almak daha mantıklı sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı