i5 4460 PC temizlik sonrası New CPU installed! Please enter setup to configure your System yazısı çıktı

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Merhaba, bilgisayarım çok tozlandindigi için ve oyunlarda sıcaklık dereceleri (85-90°c) arttığı için bilgisayarı temizleme kararı aldım. Baştan aşağı temizledim. Bütün parçaları çıkarttım, termal macun sürmek için işlemci fanında çok uğraştım, nereden baksanız 1, 5-2 saat harcamisimdir fan tırnakları yerine oturmamasi, çıkartması olsun vs. elimde fan tırnağı vardı değişim sağladım ama tırnakların yerine oturması konusunda zorluk çektik, takması zor oldu.
3 tane tırnak sabitledik lakin 1 tanesi çok sıkı olmadı gevşek biraz ama fan sabit, 0 oynama var. Lakin bilgisayara bu şekilde "New CPU" installed şeklinde yazi geldi, bu genelde yeni toplanan PC'lerde olur ama anlam veremedim?

nM6aRB.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım çok tozlandindigi için ve oyunlarda sıcaklık dereceleri (85-90°c) arttığı için bilgisayarı temizleme kararı aldım. Baştan aşağı temizledim. Bütün parçaları çıkarttım, termal macun sürmek için işlemci fanında çok uğraştım, nereden baksanız 1, 5-2 saat harcamisimdir fan tırnakları yerine oturmamasi, çıkartması olsun vs. elimde fan tırnağı vardı değişim sağladım ama tırnakların yerine oturması konusunda zorluk çektik, takması zor oldu.
3 tane tırnak sabitledik lakin 1 tanesi çok sıkı olmadı gevşek biraz ama fan sabit, 0 oynama var. Lakin bilgisayara bu şekilde "New CPU" installed şeklinde yazi geldi, bu genelde yeni toplanan PC'lerde olur ama anlam veremedim?

Eki Görüntüle 1274540

Bir sakıncası yoktur, işlemci yerinden çıkarılıp tekrar takıldığında veya farklı bir işlemci takıldığında böyle yazar normaldir. BIOS işlemciyi algılamıştır bu güzel haber.

Öyle de yaptım hocam, fan konusunda biraz tereddütlerim mevcut sorun olur mu? 1 tırnak biraz oynuyor lakin fan çok sağlam.

Güven açısından onu yaptırmanı tavsiye ederim çünkü kafa oraya gider sürekli en ufak bir pürüzde aklına "kesin fandan dolayı" demeyeceksen kalsın ama soğutma işlemini yerine getirdiği sürece işlem tamamdır benim açımdan görevi o :)

Yani cpu installed bölümü hariç ben klavye mouse vs. Tüm USB çıkarınca bu ekran gidiyordu bende
Teşekürler
F1 basıp devam edebilirsiniz.
F1 basıp devam edeceğimi biliyorum zaten hocam sadece neden oldu onu anlam veremedim. Onu da arkadaşlar söyledi sağ olsunlar.
Bir sakıncası yoktur, işlemci yerinden çıkarılıp tekrar takıldığında veya farklı bir işlemci takıldığında böyle yazar normaldir. BIOS işlemciyi algılamıştır bu güzel haber.
Anladım, teşekkür ederim. Şu an sadece FAN konusunda biraz kafam karışık onun haricinde bir sorun kalmadı.

Geri
Yukarı