i5 4460 Sistem ekrana görüntü gelmiyor

greywolf1959

Centipat
Herkese merhabalar, kullandığım PC'ye görüntü gelmiyor. Şöyle var;
1-) tüm donanımlar takılı ( 2 adet 8 GB RAM, RX570 GPU, SSD, HDD) ekran kartının soketinden ve anakartın görüntü soketinden ekran alamıyorum.
2-) ekran kartını ve 1 adet RAM'i çıkartınca anakart görüntü soketinden görüntü alabiliyorum.

İlk başta ben de sorunun ekran kartında olabileceği düşünerek servise gönderdim fakat servis ekran kartımı denemiş ve çalıştığını aktarmıştı. Servise vermeden önce ekran kartını arkadaşımda denemiştim. Onun bilgisayarında da görüntü alamamıştım.
Sizce sıkıntı nedir?

Not; ekran kartı için aktif dönüştürücü kullanıyorum ve 8 pin yerine 6 pin PCI-e pin takmıştım uzun süredir kullanıyordum.
Anakart; MSI B85m Gaming
İşlemci: i5 4460
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX570 8 GB
RAM: 2X HyperX Fury 8 GB
Power; High Power 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü kullandığın için ve 6 pinden 8 pine dönüştürücü kullanmadığın için alamıyorsundur. Televizyona HDMI ile görüntü almayı denedin mi? Eğer işe yaramazssa gene televizyona HDMI ile bağla ve 8 pin dönüştürücü kullan. Bende HD 6750 ekran kartıma 6 pin kablosunu bağlamadığım için görüntü alamamıştım.

Herkese merhabalar, kullandığım PC'ye görüntü gelmiyor. Şöyle var;
1-) tüm donanımlar takılı ( 2 adet 8 GB RAM, RX570 GPU, SSD, HDD) ekran kartının soketinden ve anakartın görüntü soketinden ekran alamıyorum.
2-) ekran kartını ve 1 adet RAM'i çıkartınca anakart görüntü soketinden görüntü alabiliyorum.

İlk başta ben de sorunun ekran kartında olabileceği düşünerek servise gönderdim fakat servis ekran kartımı denemiş ve çalıştığını aktarmıştı. Servise vermeden önce ekran kartını arkadaşımda denemiştim. Onun bilgisayarında da görüntü alamamıştım.
Sizce sıkıntı nedir?

Not; ekran kartı için aktif dönüştürücü kullanıyorum ve 8 pin yerine 6 pin PCI-e pin takmıştım uzun süredir kullanıyordum.
Anakart; MSI B85m Gaming.
İşlemci: i5 4460.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX570 8 GB.
RAM: 2X HyperX Fury 8 GB.
Power; High Power 500W.

RAM'leri başka bir bilgisayarda dener misiniz? Ve RAM'lerin ucunu silgi ile temizleyip (evet silgi ile) slotları kontrol edin çıkmış pin var mı diye eğer bir sıkıntı yoksa 5 farklı kombinasyonu deneyin (2 slot olduğunu varsayıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı