i5 4460 Sisteme Anakart Önerisi

Canerb

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Arada derede kaldığım konulardan biri de anakart ve sizden bu konuda yardım almak istiyorum. Bir kaç anakart modeli vereceğim ve hangisi size göre sisteme göre daha uyumludur? Söylemenizi dilerim. Öncelikle sistemim ;
Ekran Kartı : Asus R9 380
İşlemci : İntel İ5 4460
Ram : Kingston HyperX Fury Black DDR4 4X2 GB
Güç Kaynağı : ( Araştırmaya devam ediyorum )
HDD : WD BLUE 1 TB 7200 RPM 64 MB
SSD : Kingston SSDNow V300 120 GB Sata 3 SSD

Anakart için aradığım temel özellikler ;
- DDR4 bir sistem sonucunda.
- Kaliteli aşırttırma özelliği.
- Güzel bir ses kartı olması çok iyi olur.
- Ek nitelikler cart curt Msi da Gaming Hotkey görmüştüm Asus da yazılımsal olarak iyi şeyler görmüştüm nitelikli olsun.
- Deluxe ve klasik tarz anakartlarda oyun için olabilmesi harika olur.
- 500-700 TL arası bir bütcem var bunun için açıkcası performans istiyorum ve bunun için anakartın önemli olduğunu biliyorum.
- Malzeme kalitesi olabilmeli anakart üzerindeki bileşenler kaliteli olması yeterli :D

Aklımda olan bir kaç anakartlar :
Asus Z170A
Msı Z170A Gaming Pro
Msı Z170A Gaming M3
Asus Z170M-Plus

Bunlar haricinde olabilecek anakart önerileri, sistem uyumu konularını daha ilerde tutmam lazım. Diğer bileşenler hakkında özellikle ekran kartı ve ssd hakkında ayrı düşüncelerinizi almak isterim. Cevabınız önemli...

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460 işlemciyi o anakartların hiçbirine takamazsın. Z97 anakart bakman lazım.
Z97 de değil H97 veya H81 yonga setli anakart bakması lazım arkadaşın. İşlemcinin çarpan kilidi açık değil sonuçta.

Öncelikle herkese selam. Yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Arada derede kaldığım konulardan biri de anakart ve sizden bu konuda yardım almak istiyorum. Bir kaç anakart modeli vereceğim ve hangisi size göre sisteme göre daha uyumludur? Söylemenizi dilerim. Öncelikle sistemim ;
Ekran Kartı : Asus R9 380
İşlemci : İntel İ5 4460
Ram : Kingston HyperX Fury Black DDR4 4X2 GB
Güç Kaynağı : ( Araştırmaya devam ediyorum )
HDD : WD BLUE 1 TB 7200 RPM 64 MB
SSD : Kingston SSDNow V300 120 GB Sata 3 SSD

Anakart için aradığım temel özellikler ;
- DDR4 bir sistem sonucunda.
- Kaliteli aşırttırma özelliği.
- Güzel bir ses kartı olması çok iyi olur.
- Ek nitelikler cart curt Msi da Gaming Hotkey görmüştüm Asus da yazılımsal olarak iyi şeyler görmüştüm nitelikli olsun.
- Deluxe ve klasik tarz anakartlarda oyun için olabilmesi harika olur.
- 500-700 TL arası bir bütcem var bunun için açıkcası performans istiyorum ve bunun için anakartın önemli olduğunu biliyorum.
- Malzeme kalitesi olabilmeli anakart üzerindeki bileşenler kaliteli olması yeterli :D

Aklımda olan bir kaç anakartlar :
Asus Z170A
Msı Z170A Gaming Pro
Msı Z170A Gaming M3
Asus Z170M-Plus

Bunlar haricinde olabilecek anakart önerileri, sistem uyumu konularını daha ilerde tutmam lazım. Diğer bileşenler hakkında özellikle ekran kartı ve ssd hakkında ayrı düşüncelerinizi almak isterim. Cevabınız önemli...
MSI H97 GAMING 3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI&DP Anakart
Bu anakart fazlasıyla işini görecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı