i5 4460 ve GTX 750 Ti sistem yükseltme

Memokif53

Hectopat
Daha fazla  
Önerebileceğiniz Fiyat-Performans ürünleri varsa çok iyi olur!
(Toplama bir bilgisayardır ve yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyorum.)

Özellikler:
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 750 Ti
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 CPU 3.20 GHz
  • RAM: 8 GB
  • Anakart: Asus H81M-D R.2.0
  • Kasa: Zalman Z3 Plus

Amacım güncel oyunlardaki FPS'i artırmaktır. Fiyatı çok uçuk olmayan ürünleri önerirseniz çok yardımı dokunur. Teşekkür ediyorum ve iyi günler! :astronot:

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 ti sahibiyim. Asus Geforce 1050 ti kullanıyorum ve çok memnunum güncel oyunların çoğunu Highta takılmadan oynayabiliyorum. Fps değerlerine bakmadım ama rahatsız etmiyor.

Peki 1060 3GB yerine yabancı sitelerden 300 dolara 1060 6GB görmüştüm. 1060 3GB ve 6GB arasında sizce nasıl bir performans farkı olur?
3GB ile 6GB versiyonlarında sadece hafıza farkı değil, GPU'ların kendisindede farklar var, bu durumda 6GB alabilirseniz daha makbüldür. Fark devasa olmasa bile, ileriye yönelik uzum kullanımda 6GB versiyonlar daha öne çıkıyor.

Peki acaba şu anki ekran kartımla beraber takarsam sıkıntı yaşar mıyım? 750 Ti ile 1060 beraber takınca nasıl bir performans olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı