i5-4460 yüksek sıcaklık ve kullanım değerleri

Frkan

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, işlemcim bu aralar çok ısınıyor ve çok kullanılıyor, eskiden böyle değildi yaklaşık 3 aydır böyle. Bugün Borderlands 2'ye girdim mavi ekran verdi. İlk başta neden oldu anlamadım sonra tekrar girdim işlemci 94 dereceyi gördü, oyun kasıyordu, neredeyse %100 kullanılıyordu. Problem nedir acaba?

Bakımlarını ne sıklıkla yaptınız? Termal macun yenileme, fan ve toz temizliği gibi. Ayrıca fanın soğutma bloğu işlemcinin üzerine güzel oturmuş mu? Kontrol edin.

Merhabalar, işlemcim bu aralar çok ısınıyor ve çok kullanılıyor, eskiden böyle değildi yaklaşık 3 aydır böyle. Bugün Borderlands 2'ye girdim mavi ekran verdi. İlk başta neden oldu anlamadım sonra tekrar girdim işlemci 94 dereceyi gördü, oyun kasıyordu, neredeyse %100 kullanılıyordu. Problem nedir acaba?
1-Termal macun değiştiriniz.(en ucuz ve en iyi macun mx-4'tür)
2-Fan bakımı yapınız.
3-Hava akışının iyi olup olmadığını tespit edin.

Bakımlarını ne sıklıkla yaptınız? Termal macun yenileme, fan ve toz temizliği gibi. Ayrıca fanın soğutma bloğu işlemcinin üzerine güzel oturmuş mu? Kontrol edin.

Aynı işlemci bende de var. Macunu yenileyin. Benim de o civarlardaydı. Fakat macunu yeniledikten sonra düzeldi.

Fan temizleyeli 3 hafta oldu. Macun değişeli ise yaklaşık 7 ay oldu.
Kasam M32ad pek hava çıkışı yok fakat önceden de bu kadar ısınmıyordu.

6 ayda bir yenilemek gerek macunu normal de. İşlemci de eski sonuçta. AC Odyssey gibi yüksek performans isteyen oyunlar oynadın mı hiç?
Yani hiç AC Odyssey gibi yüksek performanslı oyunlar oynamadım şu ana kadar oynadığım yüksek performans isteyen oyunlar GTA5 , Rocket League , Just Cause , Mortal Kombat X ve Need For Speed Most Wanted gibi oyunlar oynadım , MK X hariç pek sıkıntı yaşamadım .
1-termal macun değiştiriniz.(en ucuz ve en iyi macun MX-4'tür)
2-fan bakımı yapınız.
3-hava akışının iyi olup olmadığını tespit edin.

Eskiden fan ayağı kırıktı 2. el orijinal fan ile değiştirdik. Değiştirdiğimiz zaman termal macunu da halletmiştik.

Geri
Yukarı