i5 4570 boşta 96-97 derece

omrxedomer

Femtopat
Dediğim gibi, işlemcim boştayken bile 97-98. oyunlarda aniden FPS düşmesi gibi sorunlar alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,4 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
İşlemci fanının olduğuna/çalıştığına emin misiniz? Termal macun yenileyin, stok fandan kurtulun, iyi bir temizlik yapın/yaptırın. Ek olarak bu sıcaklıklar ile oyuna girmenizi önermiyorum.

Spoksi

Centipat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Hocam masaüstü kullanıyorsanız termal macunu yenilemeniz gerekiyor eğer laptop kullanıyorsanız bir bilgisayarcıya gidip içini temizletmeniz ve termal macunu yeniletmeniz lazım.

RamooY

Centipat
Makaleler
1
Yer
Siyah Corsair 5000D AirFlowun içinde
Bu uygulamayı indirip buradan bakar mısın?
Termal macunu en son ne zaman değiştirdin?
Fanı yerinden çıkarttıysan tam oturmamış olabilir.

Kapkaba

Decipat
Makaleler
2
Yer
Masyaf
Hocam benim de işlemcim oluyordu öyle. Sebebi işlemcinin tam oturmaması ve termal macununun eskimesi veya tam sürülememesi olabilir. İ5-7500 işlemcim var ve aynı sorunu yaşamıştım. Sebebi ise işlemcinin fanı tam oturmamıştı ve termal macununun yenilenmesi gerekiyordu.

n g neer

Hectopat
Yer
Düşünce özgürlüğünün ve laikliğin olduğu Türkiye.
Dediğim gibi, işlemcim boştayken bile 97-98. oyunlarda aniden FPS düşmesi gibi sorunlar alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?
1620329521501.png

Termal macun yenileyin, kasanızın etrafını boş tutun, hava akışını iyileştirin.
Evin alev almamasına da dikkat edin.

XANTAREScN

Picopat
Yer
Ankara-Yeni Doğan

Stok fanlar artık ömrünü doldurdu en ucuz işlemci sogutucusunu vereyim ben sana Snowman M.200 4 saat oyun oynadım işlemciye elledim bir bayakım diye sıcaklık 0 çok başarılı ve ucuz.

Yukarı