Çözüldü i5-4570 Sistemden yüksek fan sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gvidia Nforce

Hectopat
İyi günler, bu gün kasamdan garip bir şekilde ekstra ses gelmeye başladı altta videoyu bulabilirsiniz.

Videoda elim ile 1, 2, 3 yaptım ki daha rahat anlatabileyim durumu.

Öncelikle normalde 1. ve 3. oluyordu ki bu hep böyle idi, fakat bu sabah hard diskimi kasaya taktıktan sonra 2. durum olmaya başladı. Videoda çok belli olmuyor sanırım fakat bayağı yüksek bir ses, ekran kartı ve egzoz fanlarından gelmediğine eminim.

Hard diski çıkartıp denediğimde de durum aynı, normal kullanımda da 2 kere oldu bu gün sonra tekrar geçti normalde aşırı yükte bile böyle bir durum ile karşılaşmamıştım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sistemim:

i5 4750.
1060 6 GB.
1x8 GB (MHz değerini tam hatırlamıyorum fakat 1600 idi sanırım, diğer slot boş.)
H81M-PLUS.
350W Thermaltake PSU.
240GB SanDisk SSD.
500GB HDD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam dediklerinize bakılırsa bir PSU bakmamışsınız. Kulağınızı yaklaştırın, PSU'yu dinleyin isterseniz.

Hocam şu an bir işim çıktı kusura bakmayın 1 2 saat içerisinde dönüş yapacağım, tekrardan kusura bakmayın.
Hocam dediklerinize bakılırsa bir PSU bakmamışsınız. Kulağınızı yaklaştırın, PSU'yu dinleyin isterseniz.

Hocam ses işlemci fanından geliyor, fakat anlamadığım şey rastgele olarak hızlanması. İlk olarak bilgisayar açılırken yapıyor sonra da normal kullanımda.

Son düzenleme:
Hocam şu an bir işim çıktı kusura bakmayın 1 2 saat içerisinde dönüş yapacağım, tekrardan kusura bakmayın.

Hocam ses işlemci fanından geliyor, fakat anlamadığım şey rastgele olarak hızlanması. İlk olarak bilgisayar açılırken yapıyor sonra da normal kullanımda.
BİOS'ta işlemci fanı için mod olmalı, oradan fan kontrol devrini ayarlayabilirsiniz.

Hocam fan kontrolünü devre dışı bırakmak için bilgisayarı açtığımda sorun kendi kendine çözüldü anlamadım neden böyle oldu, donanımlarda sorun olma ihtimalı var mı acaba?
Pek sanmıyorum, niyet önemli herhalde :D (Fan kontrolünü devre dışı bırakmak niyet sayılabilir.)

Geri
Yukarı