i5 4570 ve 4670 için en uygun Anakart Önerisi

• Konuyu başlatan BronzeBlink
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

BronzeBlink

Ziyaretçi
Arkadaşlar Intel i5 4570/4670 için en uygun anakart nedir ? Overclock olmayacak onu belirteyim.

MSI Z87 G45'e baktım çok pahalı tamam özellikleri iyi ama anakarta o kadar para vermek istemiyorum :D Killer Ethernet özelliği çok iyi bu özelliğe sahip i5 4570/4670 le uyumlu başka anakart var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Z97 ve H97 den nasıl yararlanacağımı bilmiyorum. Yani Z87 ile Z97 nin farkını bilmiyorum. Bu yüzden kullanmayacağım özellikler için fazla para vermek istemiyorum.

O zaman rahatlıkla H81 chipset bir anakart alabilirsin. ;)

97 chipsetli anakartlar, Intel'in Broadwell işlemcilerini de destekleyecek kapasitede olacak. Z87 ile Z97 arasında yazılımsal farklar var, geri kalanı çoğunlukla aynı.

Z97 ile OC yapabilirsin fakat h97 ile OC yapamazsın.

Ben i5 li sistemi toplayıp üniversite boyunca bir daha değişiklik yapmayacağım yani Z97 almama gerek yok çünkü zaten broadwell işlemci almayacağım :D Dediğiniz gibi en iyisi H81 e yönelmek sanırım öneriniz var mı ?

Anakartın port sayısı dışında bir eksiği var mı ? yani network kartı nasıl iyi midir , ses kartı ? Anakart üzerine takılabilecek herşey takılabilinir değil mi ?

@Silinen üye bu arada size özel olarak ulaşabileceğim bir mail adresi var mı sormak istediğim uzun uzun şeyler var bilginizden yararlanmak istiyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı