Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Donanım sorumlusu
Aklımda;
i5-4590 işlemci
MSI A320M PRO-VD/S anakart
8 GB 2400 MHz DDR4 RAM

var.

Daha iyisini de ileriye dönük yeni parçalar ile yapabilirseniz buyurun. Tavsiyelerinize açığım, acildir. 1000 TL bütçem var. Anakart, RAM ve işlemci tavsiyesi istiyorum. LoL, CS:GO bu tarz oyunlar oynamaktayım. GTA 5 de mevcut, ara sıra ona da giriyorum. LoL'de yüksek ayarlarda hiç kasmayacak, CS:GO'da kasmayacak, GTA 5'te ise orta düşükte çalıştıracak bir sistem tavsiyesi istiyorum. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklındaki 4590 1150 pin işlemci. Yazdığın anakart Ryzen işlemcileri destekliyor. i5 4590 sistem düşünüyorsan DDR3 RAM ve 1150 pin anakart bakman lazım.

Aklımda;
i5-4590 işlemci
Gigabyte GA-B250-FinTech LGA 1151
8 GB 2400 MHz DDR4 RAM

var.

Daha iyisini de ileriye dönük yeni parçalar ile yapabilirseniz buyurun. Tavsiyelerinize açığım, acildir. 1000 TL bütçem var. Anakart, RAM ve işlemci tavsiyesi istiyorum. LoL, CS:GO bu tarz oyunlar oynamaktayım. GTA 5 de mevcut, ara sıra ona da giriyorum. LoL'de yüksek ayarlarda hiç kasmayacak, CS:GO'da kasmayacak, GTA 5'te ise orta düşükte çalıştıracak bir sistem tavsiyesi istiyorum. Saygılarımla.

DDR4 RAM ile İ5 4590'ı kullanamazsınız. Aynı şekilde B250'yi de İ5 4590 ile kullanamazsınız. Yani H81 chipsetli bir anakart almanız gerek ve DDR3 RAM kullanmanız gerek.

İşlemcin anakartta olmaz 1150 pin bakacaksın ve RAM'ler DDR3 olacak. Veya bu işlemciden vazgeçip 1151 pin işlemci bakacaksın bakacaksın. Örnek G4560.

1000 TL bir sistem toplayacağım için bundan daha iyisini alabilir miyim yani 4590'dan daha iyisi çıkar mı? Anakart+işlemci+RAM.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı