i5 4590 ve RX 550 Darboğaz

Emirhanx06

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda i5 4590 işlemci RX 550 ekran kartı 12 GB RAM var. İlk aldığımda oyunlarda sıkıntı yoktu şimdi ise örneğin Valorant'ta darboğaz olmaya başladı. Nasıl çözebiliriz?

Çözünürlüğü çok düşürmeyin. Normalde bu işlemci rahat besler. Valorant ise zaten işlemci odaklı.

Artı -1 Eksi
Afedersiniz ama neye dayanarak konu sahibinin bilgisayarının ısındığı kanısına vardınız, oyun içi değerleri uzaktan algılamaya yarayan özel güçleriniz mi var?

Sistem parçalarına bakınca sistemin dün alınmamış olduğunu tahmin edebiliyorum. Eski parçalara sahip ve uzun zamandır detaylı bakım yapmadığını düşündüm. Aksi bir durum varsa konu sahibi söyler zaten.

Aynı işlemciye sahibim ve bende RX580 ekran kartı var işlemci biraz zayıf kalıyor artık maalesef bende uğraşıyorum fakat ulaştığım sonuç Valorant CS:GO gibi bazı oyunlar işlemciye yükleniyor ve ekran kartı boşa çıkıyor bende drop yok genel FPS düşmesi var PUBG oynarken 80-160FPS alırken Valorant ve CS:GO'da 90-120 arası FPS almanın ve sizinde drop sorununuzun tek açıklaması bu gibi görünüyor ayrıca diğer üyelerin de dediği gibi oyun içi değerleri uygun bir zamanınızda paylaşırsanız bizim de sorunu görmemiz kolay olur ve i5 4590 işlemcide ısınma sorunu olduğu bir gerçek ben kendim evde el yapımı sıvı soğutma yaparak bunun üstesinden geldim.

Geri
Yukarı