i5 4590 vs A10-7870K Sistem

HASAN YEŞİL

Hectopat
Daha fazla  
2500 ve 3000 tl arasi bir bilgisayar alacağim. Sitenizden tavsiyelere 3000 tl'lik pc toplama videosunu ve son olarak 1500 tl'lik videoyu da izledim fakat hangisinin daha iyi oldugu konusunda tam bir karar alamadim. Technopat'in yardimına ihtiyacim var...

Not: Yukarida 3000 tl'lik sistem dedim ama bu 3000 tl'ye monitör de dahil.

Yeni sistem oyunlari güzel bir şekilde kaldiracak orta halli bir oyun bilgisayari istiyorum ama kendim mi toplasam veya asus vb. hazir kasalarini mi alsam bilemiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 liraya taş gibi sistem toplarsın, APU'yu boş ver. 4590 işlemci, yanına GTX 960 al. Biraz daha bütçe ayırabilirsen R9 390 ve ya GTX 970 alabilirsin.

sistem.PNG

Bütçeni zorlaya bilirsen 970 rahatlıkla eklenebilir. Ram'i tek modül seçtim, ilerde 2. sini alıp 16 GB yapabilirsin. Monitör dahil bu kadar oluyor. İnventustan;

aa.PNG

İşlemci seçimin kesinlikle yanlış, AMD sistem toplarsan pişmanlar korosuna katılırsın, uzun uzun anlatmak istemiyorum. Youtube gir ve 4460 vs 9590 yaz orada oyun performanslarını gör başka bir şey demiyorum. Ekran kartı olarak çok ama çok yanlış bir seçim yapmak üzeresin zira 2-3 senelik mimariye sahip bir ekran kartı. Şuanda performans olarak o kartın güncel versiyonu R7 370. Senin bu bütçe ile alabileceğin en iyi sistemi paylaştım. Paylaştığım sistemin bileşenlerini daha uygun fiyata bulabiliyorsan bul ve al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı