İ5 4670K Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

liroka04

Hectopat
Merhaba foruma yeni üye oldum. Çoğu kişi sistem toplama konusunda yardım istiyor. Ben de o kervanın arasındayım. Uzun zamandır bilgisayar parçalarını araştırıyorum ve en önemli olan parçaları buldum. Ekran kartı , İşlemci , Ram , Harddisk ve de Ana kart. Bunları takacağım kasayı bir türlü bulamadım ve bu parçalara çok para harcayacağım. İyisinden ucuza kasa önerisi yapabilecek hocalarımı bekliyorum. Bir de bana göre en önemli bileşen olan monitör lazım ve çok pahalılar güzel bir de hd monitör ihtiyacım var lütfen yardımınızı bekliyorum...

Benim istediğim Rome 2 Total war , Crysis 3 , Assassin's creed 4 , Skyrım 5 , Battlefield 4 , Call of duty ghosts , Call of duty black ops 2 tarzı oyunları oynuyabileceğim sistemdir inşallah.

VATAN COMPUTER - ASUS - R9 280X ROG MATRIX 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart (Ekran kartı olarak bunu buldum ama hiç anlamadığım için nasıl performans sağladığını biraz pahalı ama fiyatı çok yüksek diyosanız önerilerinizi bekliyorum...

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah So (Ram olarak da bunu buldum soğutuculu daha iyi diyorlar , markasını hiç bilmiyorum ama 8 gb iyi olur diye düşündüm.

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm (İşlemci olarak İnteli seçtim , i5 işlemci Amd işlemcilerde var ama intelin performansı daha iyi diyorlar.)

Gigabyte Z87M-D3H Intel Z87 2933MHz(O.C.) DDR3 LGA1150 ATX Anakart - Bilgisayar - Hepsiburada.com (Ana kart olarak da bunu buldum fazla önem vermedim anakarta fiyatı da uygun gibi görünüyor yorumlarınızı bekliyorum.)

VATAN COMPUTER - TOSHIBA - 3.5" 1TB SATA 3.0 32MB
(Harddisk olarakta bunu buldum 1 tb benim için uygun 500 gb sini oyun ve oyun programlarına 500 gb sinide bilgisayarın ana dosyalarına müzik vb si için düşündüm markası da toshiba eski laptobumun markası.)

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. İyi mi sizce fıyattan düşmem mi lazım abartmamam mı lazım yoksa fiyatı yükseltmem mi lazım? Önerilerinizi bekliyorum. Lazım olanlar fıyatları ideal Monitör Oyun kasası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağol. Kasa güzel. Ekran kartını da düşünmem gerek, monitör de araya girince.

Ekran kartını R9 290 Tri-X almalısın. Monitör olarak Asus VN247H modelini almalısın. Bende kullanıyorum ve çok memnunum.

Monitör çok güzel. Önerileriniz için teşekkürler. Kasayla monitörü de buldum. İyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı